artwork

İngiliz yardım kuruluşundan “interaktif” farkındalık kampanyası

2 sene önce

0

Aile içi şiddete maruz kalan kadın ve çocuklara uzman desteği sağlayan bir Birleşik Krallık yardım kuruluşu Refuge, aile içi istismardan muzdarip kadınlara ve çocuklara yardım etmek için bir bağış toplama kampanyasında İngiliz küresel reklam ajansı Bartle Bogle Hegarty (BBH) ile iş birliği yaptı.

İnteraktif kampanyada aile içe şiddete maruz kalan insanların video konferans görüşmelerinin, QR kodu kullanılarak değiştirmesi ve yaşanılan şiddeti değiştirerek, “şiddetin ortadan kaldırması” hedefleniyor.

Arka planda, video görüşmelerine harcanan dakikalara göre her yıl istismara uğrayan kadınların sayısına ilişkin bir istatistik ve izleyicileri bağışta bulunmaya yönlendiren yerleşik bir QR kodu yer alıyor.

Aile içi istismar, kadınları ve çocukları etkileyen en büyük sosyal sorunu ve hiçbir zaman şimdi olduğundan daha fazla sorun olmamış durumda. Covid-19 kısıtlamaları, kadınları ve çocukları şiddete rağmen evde kalmaya zorladı.

Kampanya, Oscar ödüllü aktris ve Refuge patronu Olivia Colman’ın yer aldığı bir filmle başlayacak ve aynı zamanda ülke çapında önde gelen açık alanlarda yer alacak.

Künye:

Marka: Refuge

Reklam Ajansı: BBH

İletişim ve Dış İlişkiler Direktörü: Lisa King Creatives

Yaratıcı Yönetmen: Kimberley Gill

CCO: Stephen De Wolf

CEO: Karen Martin

Senin için
Tümünü göster
Hiçbir şey Pot Noodle gibi dolduramaz

Pot Noodle, İngiltere’deki çukurların ciddi sorununu erişteyle çözüyor...

London Youth işverenlerin dikkatini sokak sanatıyla çekiyor

London Youth, gençlerin iş bulma mücadelesine dikkat çekmek için iş...

Öğrenciler sınav zamanlarında yalnız değil

Snickers, sınav dönemlerindeki öğrencilerin açlıkla savaşlarını yenmelerine yardımcı oluyor...