İngiliz markaları “Great”le 37 milyar pound büyüdü

Birleşik Devletler’in, Olimpiyatlardan modaya, İngiliz markalarını desteklediği “Great” kampanyası markaların 37 milyar pound büyümesini sağladı.

Brand Finance’ın en son yayınladığı İngiliz menşeli fikstürü Birleşik Devletler’den çıkan en iyi 50 markanın geçtiğimiz yıl 37.3 milyar pound büyüdüğünü gösteriyor.

Brand Finance, hükümetin “Great” kampanyasının İngiliz markaların başarısını vurguladığını, İngiltere’nin milli markasını oluşturduğunu ve “İngiliz menşeli markalara büyümek için platform sağladığını” belirtiyor.

Great Yaratıcılık Festivali açılışını Mayıs ayında, İstanbul’da yaptı.

Bu yıl en iyi 100 markayı içeren fikstürün zirvesinde Vodafone yer aldı, onu Shell, HSBC, Orange ve Tesco takip etti.

Great kampanyasının direktörü Conrad Bird, “Great kampanyasının ana mesajı İngiltere’nin dünyanın en yaratıcı ve yenilikçi ülkesi olduğu. Alınan sonuçlar, bu iddaaya ek kanıt oluşturdu: İngiltere aynı zamanda marka gelişiminde ve pazarlamada bir dünya lideri. Kampanya zaten ‘En İyi 100’ listesinde bulunan çoğu şirketle ortak olarak çalışarak dünyayı burayı ziyaret etmeye, burada iş yapmaya ve okumaya teşvik etmeyi amaçlıyor. Örneğin, HSBC, PWC ve Land Rover markaları Mayıs ayında açılışının İstanbul’da gerçekleştiği Great Yaratıcılık Festivali’nin baş sponsorlarıydı. Bu markaların yanı sıra Mini, Burberry ve yarının büyük İngiliz markaları olabilecek daha küçük, çeşitli İngiliz işletmelerle de çalıştık.” yorumunu yaptı.

 

Kaynak: Brand Republic 

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.