ING Emeklilik’in yeni CEO’su Frank Eijsink

Frank Eijsink, ING Group‘ta üst düzey yöneticilik pozisyonlarında kazandığı on yılı aşkın deneyimin ardından, Temmuz 2014 itibarıyla ING Emeklilik‘te CEO olarak görevlendirildi.

Frank Eijsink, Finans ve Risk alanlarında grup genelinde stratejik değişim girişimlerinden sorumlu olduğu Hollanda’daki ING Insurance‘ta, Finans Stratejisi Başkanlığı görevini yürütüyordu. Temmuz ayı itibarıyla ING Emeklilik’e katılan Eijsink, CEO’luk görevini, dört yıldır bu sorumluluğu üstlenen Jetse de Vries‘ten devraldı.

Eindhoven’da bulunan University of Technology’den Uygulamalı Fizik ve Yönetim Bilimi ile Endüstri Mühendisliği alanlarında çift yüksek lisans derecesine sahip bulunan Eijsink, kariyerine yönetim danışmanlığıyla başladı. 2003 yılında ING’nin Kurumsal Strateji ekibine katılan Eijsink, 2006 – 2008 yılları arasında ING bünyesinde Yeni Pazarlar İş Geliştirme Başkanı olarak görev yaptı ve bu dönemde yenilikçi sigorta ürünlerinin piyasaya sunulmasında önemli katkılarda bulundu.

Frank Eijsink, 2008 yılında ING Life Lüksemburg‘un CEO‘su olarak atandı. Bu görevin ardından, 2012 yılında ING Avrasya’nın Solvency II Global Program Yöneticisi olarak Hollanda’ya döndü ve Solvency II Programının yönetilmesinden sorumlu oldu.

Frank Eijsink, ING Emeklilik’in önümüzdeki yıllara yönelik stratejik gündemini belirleyecek. Eijsink ayrıca, Orta Avrupa Liderlik Ekibi’nin (CELT) de bir üyesi olacak.

Dört çocuk sahibi olan Hollanda vatandaşı Eijsink, Felemenkçenin yanı sıra İngilizce, Fransızca ve İtalyanca biliyor.

Jetse de Vries Hollanda’ya geri dönüyor

Görevini Frank Eijsink’e devreden Jetse de Vries, 2010 yılından bu yana ING Emeklilik’te CEO’luk görevini yürütmekteydi. Jetse de Vries yeni dönemde, Hollanda’daki Genel Merkez’de Insurance Europe (Avrupa Bölgesi Sigorta Operasyonları) organizasyonuna geri dönecek ve hayat dışı sigorta için bölgenin sigorta operasyonları stratejisinin belirlenmesi için çalışacak. Aynı zamanda, Türkiye pazarında stratejik bir girişim olan Sigorta Cini‘nin denetiminden de sorumlu olacak.

 

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.