ING Bank iletişiminde yeni dönem

ING Bank’ın tasarruf odaklı yeni reklam kampanyası yayınlanmaya başladı. Kampanya, özellikle sevimli aslan karakteri ve “paran burada değerli” sloganıyla dikkat çekiyor.

ING Bank olarak yeni bir imajla kamuoyunun karşısına çıktıklarını belirten Marka Stratejisi ve Pazarlama İletişimi Direktörü Seçil Refik, yeni dönem iletişim stratejileri ile ilgili “Sadece ürünlerimizle değil, iletişim dilimizle de samimiyeti, yalınlığı ve şeffaflığı sağlayarak değişime öncülük etmek istiyoruz.” diye konuştu.

Uzun soluklu bir iletişim platformu olarak tasarlanan kampanyanın 2,5 metrelik turuncu ve sevimli aslan karakteri dikkat çekti. Yaratıcı fikri UltraRPM tarafından geliştirilen aslanın karakter tasarımı Portekizli sanatçı Jose Alves da Silva’nın imzasını taşıyor. Karakterin 3D üretimi ise Hollywood yapımlarına karakterler üreten, İsveçli dünyaca ünlü Effekt Studio tarafından animatronics tekniği ile altı haftada gerçekleştirildi.

Reklamveren: ING Bank

Reklam Ajansı: UltraRPM

Bunları da beğenebilirsin
1 yorum
  1. Hasan diyor

    İyi de bu falancanın dev robotlarının yerine dev aslan koymaktan başka bir şey olmamış. İkisini de sadece çocuklar görüyor. İkisi de manasız biçimde sevimli ayağı yapıyor. Çocukla ne alakası var bankanın.

    Hiç gerek yok hayvana, deve, çocuğa. Aidatsız kredi kartı yapmışsın, hayvanla onu eziyorsun. Kuklayla sevimlilik yaparken mesaj güme gidiyor.

    Her gördüğümde zaplıyordum, dördüncüde duydum kredi kartından para almadığını. Bunun detayını anlatsan daha hayırlı olacak. Kartı değiştiresim var ama böyle oyuncak falan kıl kaptım.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.