Site icon Campaign Türkiye

Infiniti Motor, SUV’si için mavinin çekici tonlarını kullanıyor

Publicis Q, Infiniti ve Ouchhh Studio, hayata az rastlanan ve gökten ilham alan bir renk katmak için astral veriler ve üretken yapay zekayla oynuyor.

Otomobillerin %78,6’sının beyaz, siyah, gri veya gümüş olduğu söyleniyor. Nissan Motor Co.‘nun lüks kolu olan Infiniti, aykuşağından ilham alan nadir bir renkle bu norma meydan okuyor.

Bir aykuşağı, ay ışığı nemle tam olarak 42° açıyla kırıldığında tetiklenen, doğal olarak meydana gelen atmosferik bir oluşumdur. O kadar nadir gerçekleşir ki insanlığın çoğu yaşamları boyunca onlara asla denk gelemez. Infiniti yeni SUV QX60 lansmanını mavi, gri, leylak ve açık macenta tonlarını inanılmaz derecede özel bir pigment olan Moonbow Blue ile piyasaya sürüyor. Infiniti, “Moonshot Projesi”ni başlatmak ve çarpıcı Moonbow Blue’yu hayata geçiren sürükleyici bir tasarım deneyimi sunmak için İstanbul’daki Ouchhh Studio ve Tokyo’daki Publicis Q ajansı ile iş birliği yaptı.

Moonbow Blue ışıkla birlikte değişirken Ouchhh Studio, kozmos gibi üretken sanat eserleri yaratmak için uluslararası uzay araştırma kuruluşlarından alınan destekle ay, güneş ve yıldızlardan gelen astral verileri kullandı. Ouchhh Studio’dan Ferdi Alici: “Gerçek zamanlı sanat gezisinde ortaya konan milyonlarca yıllık verileri kullandık. Aydan gelen verilerle renk oluşturuldu. Güneşten gelen veriler ise ışığı ve gölgeyi oluşturdu. Form ve hareket için yıldız ışığının Dünya’ya ulaşmasının milyarlarca yıl sürdüğünü yakalayan verileri kullandık.” dedi.

Oluşturulan sanat eserleri artık markanın Japonya Yokohama’daki küresel genel merkezindeki Infiniti salonunda ve markanın sosyal kanallarında sergileniyor. Infiniti Global Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Darren Hester: “Dolunay gecesi başlatılan bu türünün tek örneği deney,  Infiniti’nin sürekli olarak sınırları zorlama ve benzersiz lüks deneyimler yaratma güdüsünün gerçek bir kanıtıdır.” dedi.

Künye
CCO: Erick Rosa
Global Yaratıcı Yönetmen: Nishant Shah
Kıdemli Sanat Yönetmeni: Pascal Viout, Christie Way
Kıdemli Reklam Yazarı: Edmund Henry
Sanat Yönetmeni: Sia Nan, Lou Cabeza
İçerik Başkanı: Rish Gopal
Sosyal Stratejist: Elise Meng
Müşteri Direktörü: Sara Mathivanan
İş Direktörü: Jean-Guy Saulou
Müşteri Temsilcisi: Eliza Sautter
Yapımcı: Chanakan Metacharunon, Mizuho Yonemoto
Dijital Sanatçı: Ferdi Alici

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign Asia

Exit mobile version