artwork

İmparatorluğu bırakan Martin Sorrell geri dönüyor

5 sene önce

0

WPP’deki görevinden istifa ettiğinden beri spekülasyonlara konu olan, “Şimdi ne yapacak?” diye düşünülen Sir Martin Sorrell geri dönüyor. İlk anlaşma yapıldı, yeni bir imparatorluğun kurulması yakın.

Belki de bu haber için “Efsane geri döndü” başlığını kullanmamız yanlış olmaz. Bu ay kapağımıza taşıdığımız, seveninden de sevmeyeninden de görüş aldığımız, geleceğe dair planlarını merakla beklediğimiz Sir Martin Sorrell yeni bir girişimle karşımızda.

Henüz resmi duyuru yapılmadı ancak ufukta reklam, pazarlama hizmetleri ve reklam teknolojileri odaklı yeni bir şirket görünüyor. Zaten Sorrell de gönüllü ya da gönülsüz bir emekliliği henüz düşünmediğini, yeniden başlayacağını açıklamıştı. Ancak Sorrell’in sözcüsü şu anda gelişmeler hakkında yorum yapmayacaklarını bildirdi.

Global reklam, pazarlama hizmetleri ve reklam teknolojileri alanlarında faaliyet

Bir İngiliz şirketi olan Derriston Capital, kısa bir süre içinde S4 Capital’ı satın alacağını açıklayacak. Web sitesindeki bilgiye göre Derriston Capital “global medikal teknoloji endüstrisindeki fırsatları değerlendirmek” üzere kurulmuş bir şirket. S4 Capital ise Sorrell’in 40 milyon pound, kurumsal yatırımcıların da 11 milyon pound sermayesiyle kurulmuş bir şirket.

Derriston’ın yapacağı satın alma, bir çeşit “tersine satın alma” olacak çünkü şirketin ismi değişip “S4 Capital Plc.”ye dönüşürken, Sir Martin Sorrell de yeniden CEO koltuğuna oturacak. Derriston sözcüsü, S4’un satın almalarla global reklam, pazarlama hizmetleri ve reklam teknolojileri alanlarında faaliyet göstereceğini dile getirdi.

Senin için
Tümünü göster
Adidas’tan ‘Boyaya Batırılmış’ enerji dolu ayakkabılar

Los Angeleslı Multidisipliner Sanatçı Cali DeWitt, Adidas Originals’ın klasik Campus...