Impact Hub’ın birbirini destekleyen toplulukları

Ortak çalışma alanları denilince akla gelen bir diğer isim de tabii ki Impact Hub. Fayda odaklı projelerin evi olarak kendini tanımlayan Impact Hub’ın freelance çalışma sistemine yaklaşımını, bu tip çalışanlara ne gibi hizmetler sunduklarına baktık.

Impact Hub Istanbul; mekansal anlamda, topluluk üyelerinin (Hubberların) çalışma ihtiyaçlarını karşılamak üzere tüm teknik ve konfor alt yapı düşünülerek hazırlanan çalışma alanları sunuyor. Her katta bulunan rahat ve sıcak toplantı köşelerine ek olarak daha büyük toplantı ve etkinlikler için de farklı boyutlarda alanlar mevcut. En önemlisi de bu mekan Impact Hub’ın asıl misyonunu gerçekleştirmek için bir aracı rolünde.


Sosyal meseleler etrafında düzenli olarak bir araya gelme ve hiç fikir sahibi olmadıkları konular hakkında bakış açısı kazanma imkanı sağladığı bir çatı rolü oynamak freelancer’lara sunulan en önemli değer.

Impact Hub’ın seçici üyelik sistemi ile titizlikle bir araya getirilen topluluğun; birbirini destekleyen, yaratıcı, geliştirici, multidisipliner ve toplumsal meselelere duyarlı olması sağlanıyor. Birlikte çalışmaktan zevk aldığınız, sizi hem birey olarak hem profesyonel olarak geliştiren kimselerle birlikte çalışmak, motivasyonunuz ve iş başarınız üzerinde etkili aktörler.

Ortak çalışma alanlarının her şeyden önce lojistik bir faydası olduğunun altını çizen ve bunu da sağladığı hizmetlere yansıtmayı başaran Impact Hub; kendilerini tercih eden profesyonellerin tüm ofis ihtiyaçlarını ve çok daha fazlasını karşılayabiliyor.
Mekanın bir aracı rolü oynadığı Impact Hub kurgusunda, topluluk Impact Hub’ın özünde oturuyor. Sizinle benzer süreçlerden geçmekte olan farklı kişilerle bir arada, destekleyici ve geliştirici bir ekosistem içerisinde, profesyonel bir deneyim yaşıyor olmak, beraber toplumsal sorunlar üzerine düşünmek, tartışmak ve projeler geliştirmek Impact Hub topluluk üyesinin deneyimleyebileceği bir şey.

Impact Hub İstanbul, işin geleceği kavramının bugünden bir sağlayıcısı gibi görünse de, “varlık nedeni” bu konsepti farklı bir boyuta taşımak aslında. Öncelikli olarak yapmaya çalıştıkları; üyelerine etki odaklı düşünme konusunda kültürel bir dönüşüm sağlamak. İşin geleceğinin; ortak çalışma alanlarının zamansal ve mekansal boyutlarının ötesinde, fonksiyonel çıktılarının odağına insanı ve toplumu koyan bir noktada olduğunu düşünen Impact Hub, vizyonunu ve odağını bu doğrultuda geliştiriyor.

Bu yazı, Campaign Türkiye 93. sayısında yayınlanmıştır.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.