artwork

İletişimin Derin Mavisi – Sürdürülebilirlik raflarda

7 yıl önce

0

Bersay İletişim Grubu Ajans Başkanı Dr. Arın Saydam’ın “İletişimin Derin Mavisi – Sürdürülebilirlik” adlı kitabı, Boyut Yayın Grubu yayınları arasında yerini aldı.

Kitabın ilk bölümünde, tarih ve felsefede sürdürülebilirlik, kurumsal sürdürülebilirlik, yönetimin stratejik gündemi ve iletişimin sürdürülebilirliği konularına değiniliyor. İkinci bölümde ise şirketlerin üst düzey yöneticileri ile yüz yüze yapılan araştırmanın detaylarına ve bu yöneticilerin sürdürülebilirliğe bakış açılarına yer veriliyor.

Dr. Arın Saydam’ın bu üçüncü kitabında, kurumsallığı başarmış ya da kurumsal olma yolunda ilerleyen şirketlerle sahada yaptığı araştırmalara yer veriyor. Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Türkiye Bilişim Vakfı Başkanı Faruk Eczacıbaşı’nın önsözüyle yayımlanan kitapta sürdürülebilirlik konusunda 32 şirketin üst düzey yöneticilerinin görüşlerine yer verildi.

Kitabın yazarı Saydam “Kurum olabilmek kalıcı olmak için çaba harcamayı gerektirir. Kurumsallaşma, kurumların sürdürülebilir olması için gerekli ancak yeterli değildir artık” diyerek kurumsal boyutta sürdürülebilirliğin ekonomik, sosyal ve çevresel kaynakları doğru yönetmek ve sistemleri buna uygun çalıştırmak anlamına geldiğini de sözlerine ekledi.

Senin için
Tümünü göster
Worldline’ın dijital servisleri Lidio ile Türkiye’ye geliyor

Dünyanın en büyük ödeme kuruluşlarından Worldline’ın dijital servisleri Lidio ile...