artwork

IKEA’dan güneş enerjili teslimat araçları

3 ay önce

0

Sürdürülebilir bir dünya için yenilikçi ve çevreci adımlar atan IKEA, daha çevreci olan elektrikli kargo bisikletlerini kullanıma aldı.

Şirketin ikonik renklerinin benimsendiği kargo bisikleti, güneş panelleriyle donatılmış durumda. Pilot testlerinde olan süreç, küçük ve kısa mesafedeki ürünlerin teslimatı için tercih edilecek. IKEA, uygulamayı ilk olarak Hollanda’daki Delft mağazasında denedi. Mağazaya makul bir mesafedeki teslimatlar, araba yerine müşterinin evine bisikletle gidilerek yapıldı.

SunRider olarak adlandırılan araç 100 km menzil sunuyor. 150 kg yük taşıyabilen araç tek seferde birden fazla ürünü kullanıcılara ulaştırabiliyor. Ayrıca çevre dostu araç modern dizel araçlardan %98 daha az karbondionsit yayar.

Inter IKEA Systems BV Sürdürülebilirlik Müdürü Helene Davidsson: “Bu SunRider motosikleti, IKEA ürün yelpazesinin kabaca yüzde 90’ını barındırabilir ve modern dizel kamyonetlerden yüzde 98 daha az CO2 yayar. IKEA için hem daha sürdürülebilir, hem uygun maliyetli hem de erişilebilir bir bakış açısıyla müşterilere yönelik hizmet sunumunu iyileştirmenin yeni yollarını keşfetmek önemlidir” diyor.

 

Senin için
Tümünü göster
Hayatta her şeyi değiştiremeyiz… Yemek uygulamamız hariç!

Migros Yemek, üç filmden oluşan yeni lansman kampanyasını yayınladı...

Pepsi 15 yıl sonra ilk kez logosunu değiştirdi

Pepsi, logosunu ve marka kimliğini yeniledi. Pepsi yeni logosunda nostaljik...