IKEA’dan evde müzik yapmaya imkan veren koleksiyon

IKEA, insanların müzik yapabilmesi için “mükemmel ev stüdyosunu yaratmalarına” olanak tanıyacak ürünler tasarlamak amacıyla elektronik müzik grubu Swedish House Mafia ile güçlerini birleştiriyor.

2022 Eylül’de piyasaya sürülecek olan yeni IKEA koleksiyonu; müzik üretmek, çalmak ve dinlemek için uygun fiyatlı ev mobilyalarına odaklanacak.

IKEA giderek artan sayıda insanın, evde müzik yaptığını ancak çevrelerindeki mobilyaların bu aktivite düşünülerek tasarlanmadığını söyledi.

Ortaklık 16 Eylül’de, evleri gösteren ve 24 saat canlı yayınlanan IKEA Festivali‘nde duyuruldu. Ayrıca festivale müzisyenler, tasarımcılar ve şefler de yer alıyordu.

İsveç IKEA Ürün Tasarım Lideri James Futcher, Swedish House Mafia ile iş birliğinin “yaratıcılığı ve müzik üretimini demokratikleştireceğini, böylece daha fazla insanın evde daha yaratıcı olabileceğini” söyledi. Sözlerine şöyle devam etti: “IKEA’nın Swedish House Mafia ile birlikte müzik dinleyen ve yaratan birçok insan için günlük hayatı nasıl kolaylaştırabileceğini keşfetmek istiyoruz. Bu koleksiyon, insanların uygun fiyata mükemmel bir ev stüdyosu yaratmasını sağlayacak.”

Müzisyenler Axwell, Steve Angello ve Sebastian Ingrosso’dan oluşan Sweden House Mafia, “konfor alanlarımızdan çıkıp yeni ve hayat dolu bir şey yaratmak” istediklerini söyledi ve şöyle eklediler: “Herkesin evde müzik yapmasını mümkün kılma vizyonumuzu paylaşan bir markayla iş birliği yapma ihtiyacını oldukça güçlü hissettik.

Bir ev stüdyosu kurulumunun önemini, gelecek vadeden birçok sanatçı ve yaratıcının evde karşılaşabileceği ihtiyaç ve zorlukları da anlıyoruz.”

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.