artwork

IKEA oyuna zaman ayırmayı öneriyor

10 ay önce

0

IKEA, yetişkinleri esenliğini, yaratıcılıklarını ve ruh hallerini iyileştirmek için oyun oynamaya teşvik ediyor. ‘Let play unwind your mind’ Mother imzası taşıyor.

“Oyunun, zihninizi gevşetmesine izin verin” reklamında, öncelikle ev ortamında çalışırken iş stresi yaşayan bir kadını izliyoruz.

Kadın oyun oynamak için işine ara vermeye karar veriyor ve bu, hoşuna gittikçe rahatlamaya başlıyor. Oyun devam ederken görüntüler gerçek dışı hale gelir, yer çekimi ortadan kalkar ve izleyici, başrolün hareketli hayal dünyasında bir yolculuğa çıkar. Sonunda eşi ve kızıyla birlikte oturma odasına, gerçekliğe geri döner.

IKEA Pazarlama İletişimi Müdürü Kemi Anthony, farkındalık etkinliklerinin genellikle yoga veya meditasyon olarak bilindiğini söyledi. Ancak markanın araştırması, sakin bir ruh haline ulaşmanın daha etkili bir yolunun oyun oynamaktan geçtiğini gösteriyor.

Anthony: “Oyun oynamanın faydaları; stresi bertaraf etme, gelişmiş ilişkiler ve artan yaratıcılığa kadar uzanıyor. Oyunun esenliğimiz üzerindeki önemini anlıyoruz. Sadece çocuklar için değil, yetişkinler için de öyle. Çoğu zaman, hayat üstümüze gelebilir ve eğlenmek için zaman ayırmanın faydalı olabileceğini unuturuz. Bu nedenle, ne kadar çok oynarsanız, o kadar iyi hissedeceğinize inanıyoruz ve bu, yeni kampanyamızın çekirdeğini oluşturuyor. Mümkün olduğu kadar çok insanın, oyunun faydalarını keşfetmelerini ve evde günlük yaşamı iyileştirmeye nasıl yardımcı olabileceğini kendi gözleriyle görmelerini istiyoruz.” dedi.

TV ve sinemada 18 Nisan’da yayınlanmaya başlayan reklam, radyo, podcast’ler ve dijital medya tarafından da desteklenecek.

Künye

Yaratıcı Ajans: Mother

Prodüksiyon Ajansı: Iconoclast

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan

Kaynak: Campaign UK

Senin için
Tümünü göster
Güzellik, bakanın gözlerindedir

Apple’dan sonra Samsung da tamamen akıllı telefon kamerasıyla çekilmiş filmler...

Burberry İngiliz köklerine geri dönüyor

Burberry, ‘modernize edilmiş’ bir logo da dahil olmak üzere, yeni...

Alzheimer sadece hafızadaki bozukluklardır

Alzheimer Forschung Initiative, alzheimer rahatsızlığıyla ilgili daha anlaşılır bir çerçeve...