artwork

İETT’nin metrobüslü reklam filmi ilgi görüyor

12 sene önce

7

İETT’nin, İstanbul ulaşımının çağdaşlığına vurgu yaptığı reklam filmi, son günlerde adından en çok söz ettiren reklamlardan biri oldu. Metrobüs içindeki ekranlardan yayınlanan filmde ünlü oyuncu Vatan Şaşmaz, toplu ulaşımı özel arabasına tercih eden biri olarak karşımıza çıkıyor. Sabah evinden çıkan Şaşmaz, özel şoförünün şaşkın bakışlarına aldırmadan metrobüse biniyor ve gazetesini okuyarak İstanbul manzarası eşliğinde işe gidiyor.

Reklam filmi, yayınlandığı metrobüslerde de yoğun bir ilgiyle karşılaşırken, sosyal medyada da kendinden bahsettirmeyi başarıyor.

Peki, izleyenler sosyal medyada film hakkında neler konuşuyor? Birkaç örnek:

“Bu seneki cannes film festivalinde fantastik filmler dalında bence büyük şansı olan filmdir. keşke gönderselerdi ödül kesin bizimdi.” (İtü Sözlük, nicmickistemiyorumben)

“Metrobüsün kötü bir alet oldugunu düşünenler binmese biz memnun olanlar çok daha rahat bineriz.” (Ekşi Sözlük, bazardaki artis)

“10 senedir izmir’de yaşayan biri olarak yıllardır istanbul hakkında söylenenlerin safsata olduğunu ispatlamış reklamdır. yok çok kalabalıkmış yok her saatte her yerde insan varmış . bizi yiyormuşsunuz” (Ekşi Sözlük, pi yi uc alan adam)

“Bi yarım saat sonra metrobüse bineceğim. resmen heyecanlandım” (Twitter, @szanoaculum)

“Perihan teyzenin zamanı durdurduğu esnada çekilmiş.” (Uludağ Sözlük, boltuzlu)

“Kazandığı paralarla metrobüs almış kendisine. Kıskandım” (Alkışlarla Yaşıyorum, muka)

“İstanbul büyükşehir belediyesi’nin, fantastik kurgu edebiyatına hediyesi.” (Twitter, @paradigmasal)

“Ben ilk kez bu reklam sayesinde metrobüs koltuğu gördüm.” (Ekşi Sözlük, limon kimyon zorro)

“Vatan Şaşmaz ve diğer tüm ‘çağdaş’ insanları Zincirlikuyu’da görmek isteriz” (Alkışlarla Yaşıyorum, bycnr)

“Yıllardır istanbulluların iett’ye türlü türlü iftiralar attığını, yersiz yere karalama kampanyalarına karıştıklarını gösteren reklamdır!” (Ekşi Sözlük, ironman)

“Ben bu metrobüse ne zaman binecek olsam millet birbirinin üzerine tırmanıyor, bu işte bi yanlışlık olmalı.” (Alkışlarla Yaşıyorum, vefaliturq)

“Response mahiyetinde gerçeği yansıtan bir video mutlaka çekilecektir. ve ben onu izlemek için sabırsızlanıyorum” (Ekşi Sözlük, ssyumusakg)

“Az sonra başına bi teyze dikilecek ve biraz sağa sola bakınıp kalkacaksın yerinden vatan, şaşmaz kuraldır bu.” (Alkışlarla Yaşıyorum, awni)

Senin için
Tümünü göster
Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Burak Dağlıoğlu: “Türkiye bölgesel bir üs…

T.C. Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi, Türkiye’nin sunduğu yatırım fırsatlarını küresel iş...