artwork

İDA Buluşmaları A. Cem İlhan’la başladı

11 sene önce

0

Türkiye’de iletişim danışmanlığı sektörünün standartlarının uluslararası düzeyde geliştirilmesi ve gözetimi amacıyla çalışmalar yapan İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği’nin (İDA) yeni projesi İDA Buluşmaları, A. Cem İlhan’ın konuşmacı olarak katıldığı “Mesleği Okumak” başlıklı toplantı ile başladı.

Teması “Hayatı okumak” olarak belirlenen İDA Buluşmaları’nın ilki Levent Kültür Merkezi’nde 100’e yakın sektör çalışanının katılımıyla düzenlendi. İDA Başkanı A. Cem İlhan’ın “Mesleğimizi Okumak” başlıklı konuşmasını ilgi ile dinleyen meslektaşlar, sordukları sorular ve katkıları ile toplantının etkileşimli bir ortamda gerçekleşmesini sağladı.

Konuşmasında PR sektörünün dünden bugüne genel bir panoramasını çizen ve iletişim danışmanlığının hala bir zanaat mertebesinde kalan bir meslek olamadığını vurgulayan A. Cem İlhan sözlerine şöyle devam etti: “Bugün sektör olarak bulunduğumuz nokta bize yakışmıyor. 90’lı yıllarda yakaladığımız ivmeyi kalıcı hale getiremedik ve şu anda bulunduğumuz noktada, ortak sorunlarımızı bireysel çabalarımızla aşamadığımız gerçeği apaçık ortada. Hem biz şirket sahiplerine hem de çalışanlarımıza önemli görevler düşüyor. Çalışanlarımız kendilerini geliştirmeli ama biz de alışkanlıklarımızı kökten biçimde değiştirmeliyiz. İDA üyeleri olarak ortak bir iş yapma kültürü geliştirmeli, yeni ve herkese eşit mesafede bir dil bulmak zorundayız.”

İDA Buluşmaları, iletişim danışmanlığı sektörü çalışanlarının mesleklerine katma değer sağlayacak entelektüel donanımı ve farklı dünya görüşünden müşterilerini anlayabilmeleri için gereken farklı bakış açılarını kazanmalarına destek sağlamayı amaçlıyor.

 

 

Senin için
Tümünü göster
Elmaslarla bezenmiş kredi kartıyla daha havalı olun

Kartınızı pırlantalı almaz mıydınız?...

Adidas’tan ‘Boyaya Batırılmış’ enerji dolu ayakkabılar

Los Angeleslı Multidisipliner Sanatçı Cali DeWitt, Adidas Originals’ın klasik Campus...