İçki üreticisi Diageo: Etkin bir işleyişe odaklanmak bize kar sağladı

Diageo’nun pazarlama etkinliği aracı Catalyst, baş finans yetkilisi, ajans ücretleri gibi “çalışma dışı harcamalardan” da tasarruf ederken medya harcamalarını önemli ölçüde artırmasına izin verdiğini söyledi. Kathryn Mikells, Diageo’nun 2019’un son altı ayını kapsayan genel müdür İvan Menezes’in yanı sıra yarım yıllık sonuçlarının ardından bir basın toplantısında konuştu.

Guinness’in geçen yıl reklamı Japon kadın rugby takımıydı

Smirnoff, Johnnie Walker ve Guinness’in şirketi Diageo, hem organik hem de% 4’lük büyüme ile birlikte 7.2 milyar £ net satış bildirdi. Diageo’nun dönem için toplam pazarlama harcaması %6 artışla 1.12 milyar £ ‘a yükseldi. Mikells, Diageo’nun pazarlama harcamalarına yaklaşımının “efektif çalışmanın yanı sıra verimliliğin de önemli bir faktör ” olduğunu söyledi.

Catalyst, Diageo’nun tüm pazarlamacılarının “farklı markalardaki farklı programlardan elde edilen gelirlere bakmasına” izin verdiğini ve “haftalarını medya harcamaları açısından nasıl planladıklarının detaylarını” anlattı.

“Toplam medya sayılarına bakarsak ve iki ya da üç yıl önce geriye gidersek, medyayı 200 milyon pound civarında bir ağırlığa koyduk. Catalyst ayrıca Diageo’nun daha kısa reklamlar yapabileceğini ancak aynı düzeyde bir etkinlik sağlayamadığını belirtti. Pazarlama harcamalarını daha verimli hale getirme çabalarının bir parçası olarak daha az reklam yapan Procter & Gamble ve Unilever’in aksine “Daha fazla reklam yapabiliriz, ancak daha kısa ve etkili olması gerek” 

Mikells, iki FMCG devi gibi Diageo’nun birlikte çalıştığı ajansları pekiştirdiğini söyleyerek: “Ölçeğimizi daha iyi fiyatlandırma elde etmek için kullanma eğilimindeyiz.” dedi.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.