artwork

Campaign Türkiye Nisan sayısı çıktı

9 yıl önce

0

İşte Nisan sayımızda öne çıkan konulardan bazıları:

İçerik kraldır sözünü binlerce kez duyduk ama pazarlama dünyasında içerik tarafında gerçek bir hareketlenme görmemiştik, ta ki 2014’ğn son yarısına kadar. Artık global networkler içerik pazarlama ajansları satın alıyor, kreatif ajanslar içerik departmanları kuruyor… Türkiye’de içerik pazarlama ajansları arka arkaya açılıyor… Herkes içerikten kendine pay almaya çalışıyor. İçerik pazarlama alanındaki tüm güncel gelişmeleri inceledik.

SXSW 2015 izlenimleri

Müzik, film ve teknoloji dünyasını bir araya getiren South by Southwest (SXSW) bu yıl 17-22 Mart tarihlerinde Austin’de yapıldı. Son yıllarda pazarlama dünyasının da yakın takibinde olan festivali en iyi sektörden katılımcılar anlatır dedik ve Türkiye’den katılımcıların izlenimlerini, öne çıkan konuları, dikkatlerini çeken trendleri yazmalarını istedik.

Manajans JWT CEO ve CCO’su Tuğbay Bilbay, TBWA\İstanbul CSO ve Başkan Yardımcısı Toygun Yılmazer, 41?29! Ajans Başkanı Alemşah Öztürk, Tribal Worldwide Genel Müdürü Ömür Kula Çapan, Turkcell Yaratıcı işlerden Sorumlu Pazarlama İletişim Müdürü Doruk Yılmaz, Bigumigu Kurucusu ve Yönetici Ortağı Yalçın Pembecioğlu’nun gözünden SXSW 2015’i Nisan sayımızda okuyabilirsiniz.

– TBWA\İstanbul’da iş yapış süreçleri tamamen değişiyor. Ajanstaki her bir kişiye gerçek zamanlı bilgi akışı sağlayacak TBWA Nabz nasıl çalışıyor? Cem Topçuoğlu anlattı.

– Oreo Türkiye pazarına nasıl girdi? Oreo Türkiye ekibini konuk ettik.

– Vestel’in #GururlaYerli kampanyasının arkasında nasıl bir strateji var? Campaign Couch’ta Vestel’den Tunç Berkman ve Concept’ten Volkan İkiler’le konuştuk.

– Hep trendleri gelişmiş batı ülkeleri üzerinden inceliyoruz. Peki Orta Doğu ülkelerindeki dijital trendler neler? Cheil inceledi.

Campaign Türkiye Nisan sayısındaki tüm konuları görmek için tıklayın… 

 

 

Senin için
Tümünü göster
Happy People Project ve Reckitt iş birliği

Happy People Project, Reckitt’in Türkiye’deki tüm hijyen markalarına hizmet vermeye...