i newspaper odağına bakış açılarını alıyor

i newspaper; Theresa May, Donald Trump, Jeremy Corbyn, Boris Johnson ve Kim Jong isimlerini kampanyasında yan yana getirdi.

i newspaper, “See Every Angle” sloganını tercih ettiği kampanyasında dünya liderlerinin stilize edilmiş tasvirlerini kullandı. Atomic London imzası taşıyan reklamda marka, başrole siyasi isimleri taşıyarak farklı politik fraksiyonlar döneminde editör tarafsızlığını ön plana çıkartıyor.

Kampaya içeriğinde, siyasi isimlerin sahip olduğu farklı bakış açılarını aktarması amacıyla liderlere ait olduğu ima edilen üç farklı özellik bulunuyor. İlanlarda Theresa May; “Pragmatik”, “Robotik”, “Kaotik” olarak aktarılırken Donald Trump için “Çaylak”, Kim Jong için de “Şeytani” kelimeleri tercih ediliyor.

i newspaper, PamCo’nun rakamları baz alındığında bir önceki yıla göre %6’lık okuyucu sayısı artışı ile 2019’a başladı. JPIMedia Yayın Direktörü Richard Thomson, kampanyanın kendilerini objektif olarak yönlendiren değerleri yansıttığını söyleyerek okuyucuların düşüncelerine destek olacak tarafsız haberler hazırladıklarını da ekledi. Günümüzde mevcut habercilik faaliyetlerinin gerçekleri sunmak adına şüphe yaşadığının altı çizilirken, okuyuculara tarafsız bilgi ulaştırdıkları için mutlu olduklarını da ifade etti.

Kampanya, gazetenin tarafsızlığa olan bağlılığını vurguluyor. Okurlar kendi kararlarını vermeleri gerektiğinde, aktarılanlardan ziyade sunulan gerçekleri göz önünde bulundurmaları gerektiği belirtiliyor.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.