artwork

İzleyicinin kalp atışı ile tetiklenen reklam kampanyası

6 yıl önce

0

Tribeca Film Festivali‘nde gösterildikten sonra, Corazón filmi izleyicinin kalp atışı ile tetiklenen reklam kampanyası ile organ nakli ve öneminin farkındalığını artırmayı amaçlıyor.

New York’un en kalabalık meydanı Times Square’in tüm ziyaretçilerinin yapması gereken akıllı telefonlarını kalplerine tutmak, böylece telefon kalp atışlarını kaydederek kullanıcıyı Corazón filminin web sitesine yönlendiriyor. Film, ailesini geçindirmek için vücudunu kullanan ve aynı zamanda bir kalp rahatsızlığı nedeniyle ölmekte olan genç Dominikli kadın Elena’yla ilgili. Hikayede, yaşamak için sadece ayları kalan Elena’nın yeni bir kalp ile hayatını kurtarmak için yakaladığı fırsat gösteriliyor.

Filmin amaçlarından bir de izleyicilerini harekete geçirici mesaj olmak. Halihazırda ABD’de 115.000 hasta, hayatlarını kurtaracak organ bağışını beklemekte, ancak yarıdan daha azı bu şansa sahip olabiliyor. Sonuç olarak, her gün 22 kişi organ bulamadığı için hayatını kaybediyor.

David Fleming, Donate Life Amerika Başkanı ve CEO’su kampanyayı şöyle açıklıyor: “Corazón, binlerce ailenin yüz yüze kaldığı deneyimi gözler önüne seriyor. Bu filmin izleyicileri organ bağışçısı olmaya teşvik edeceğini umuyoruz ve #GiveYourHeart diyoruz.

Telefon kalp atışlarını kaydettince, Times Square’deki billboard’da ve New York’daki diğer posterlerde filmin aktristi Ana de Armaca ortaya çıkarak izleyicilere filmin mesajını yaratıcı bir reklamcılık modeli ile iletiyor. Kampanya, JohnXHannes NY ve Active Theory tarafından hayata geçirildi.

Senin için
Tümünü göster
Barilla’dan Sevgililer Günü İçin Romantik Bir Dokunuş

Barilla ile Sevgililer Günü: Makarna ile Sevgiyi İfade Etmek...

Happy People Project üst üste ikinci sene Super Bowl’da

Happy People Project imzalı reklam filmi iki senedir dünyanın en...

Disney’den Epic Games’e 1,5 milyar dolar yatırım

Eğlence endüstrisinin en büyük şirketlerinden Walt Disney, video oyunu geliştiricisi...