Hyperiser: Influencer ekosistemi için eksiksiz bir rehber

Son yıllarda tüm reklam kampanyalarının ve medya planlamalarının merkezinde influencer iletişimi var. Influencer iletişimi son kullanıcıya ulaşmanın en hızlı ve en etkileşimi yüksek yolu. Bu pazarlama stratejisinin en zorlu yönü ise influencer seçimi ve raporlaması.

İşte tam da burada devreye Hyperiser giriyor. Influencer seçimini ve raporlamasını yapay zekaya dayandıran Hyperiser platformu, geleneksel yollardan yapılan influencer iletişimini bir adım öteye taşıyor; veri odaklı bir yöntemle yönetilebilir ve raporlanabilir bir hale getiriyor. Influencer ekosistemi için eksiksiz bir rehber olarak konumlanan platform, binlerce influencer arasından markanız ve kampanyanız için en büyük etkiyi yaratacak olanı seçmeniz için size destek oluyor.

Platformun en iddialı olduğu yönüyse yapay zeka desteğiyle multi-step yani çok aşamalı analiz özelliği! 6 farklı mecrada, 2500’ün üzerinde kayıtlı marka arasında, dakikalar içinde Sektör Analizi, Rakip Analizi, Takipçi Kesişim Analizi, Post Paylaşım Analizi, Sosyo-Ekonomik Grup Analizi ve Uygunsuz Kelime Analizi yapabilme olanağı sunması.

Sektör Analizi ile rakip markaların ve sektörünüzün sosyal medyadaki dijital çalışmalarını ve hangi influencer’larla iş birliği yaptığını tespit edebiliyorsunuz. Rakip Analizi ise çalışacağınız isim veya isimlerle rakip firmalarla çalışıp çalışmadığını görebilmenin en kolay yolu. Analizde influencer’ların sosyal medyadaki en son marka iletişim çalışmalarını sektör, kategori ve zaman aralığına göre tespit edebiliyor ve stratejinizi ihtiyaçlarınıza göre güncelleyebiliyorsunuz.

Takipçi Kesişim Analizi ile radarınızdaki influencer’ların takipçileri için ilgi alanlarına ve demografilerine göre benzerlik oranlarını bulabiliyorsunuz. Sosyo-Ekonomik Grup Analizi’nde ise hedef kitlenizi seçerek, kitlenize ulaşacak influencer’ları bulabiliyor, en çok kullanılan hedef kitleler arasından seçim yapabiliyor, anahtar kelime ve demografi analizinden faydalanabiliyorsunuz. Post Paylaşım Analizi ile seçmiş olduğunuz influencer’ın paylaştığı, marka ve sektör iş birliği gönderilerinin like\comment\reach\engagement performansını anlık rapor olarak alabiliyorsunuz.

Markaların en çok dikkat ettiği ve hassasiyet gösterdiği konularında başında gelen, sakıncalı içerik paylaşımları için de Uygunsuz Kelime Analizi sunan Hyperiser; markanızı ve kampanyanızı olumsuz gündemlerin dışında tutmak için mükemmel bir çözüm olanağı sunuyor.

Hyperiser, kampanyanızı kurgulamak için influencer’ları cinsiyet, hyperscore, etkileşim oranı, yaş ve kategori etiketlerine göre de filtrelemenize ve listelemenize olanak tanıyor. 

Hyperscore adı verilen özel puanlama sistemi yani influencer’ların etkileşim/erişim değerleri; paylaşım frekansı, gönderideki olumlu/olumsuz yorumlar gibi alt metriklerin, yapay zeka destekli algoritmayla kombine edilmesiyle oluşan bir metrik kullanarak fark yaratıyor.

Hyperiser demo kullanımı, farklı üyelik seçenekleri ve abonelik ücretleriyle ilgili daha detaylı bilgi edinmek isterseniz Hyperiser.com sitesini ziyaret edebilir veya [email protected]’dan iletişime geçebilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.