Hürriyet’in yeni içerik platformu: Lezizz.com

Hürriyet online içerik platformu Lezizz.com ile “iyi yemek” konseptini seven kişilerle buluşuyor. Lezizz; farklı ve kolay tariflerden değişik mekân önerilerine, yemeğin püf noktalarından gastronomi alanında isim yapmış kişilerin yazılarına kadar pek çok faydalı içeriği okuyucuya aktarıyor.

Platform hayatını mutfakta geçirenlere, tencereyle tavanın farkını bilmeyenlere ya da Bain Marie’de Hollandaise sos pişirenlere kadar herkese görsellerle desteklenen denenmiş ve kolay anlaşılır tarifler sunuyor.

3 bin 500’ün üzerinde yemek tarifini aynı çatı altında bir araya getiren platformun editörleri tariflerin zorluk derecesi, süre ve porsiyon bilgilerini belirtiyor ve okuyucuyla paylaşılıyor. Tarifler; vegan, vejetaryen, glütensiz, yağsız ya da çiğ gibi seçeneklerle birbirinden ayrıştırılabiliyor. Anneler Günü, bayram sofrası ya da bir akşam buluşması için Game of Thrones gecesi atıştırmalıkları gibi eğlenceli temalar da platform içerikleri arasında yer alıyor.

Bu platformda “Nasıl bu kadar lezzetli yemek yapıyorlar?” sorusuna cevap da var. Mutfak tüyoları bölümüyle dünyaca ünlü şeflerden yemek sırları, pişirme teknikleriyle ilgili bilinmeyenler, saklama şekilleri ve tariflerin püf noktaları konusunda bilgiler de veriyor. Türkiye’deki yeme-içme dünyasından en taze haberler de platformda paylaşılıyor.

Mutfak terimleri sözlüğü, yemeği profesyonel olarak hayatının bir parçası yapan ya da bunu amaçlayan kişilere destek veriyor. A’dan Z’ye mutfak gereçleri, soslar, malzemeler ve pişirme teknikleri hakkında aşina olunan ya da bilinmeyen terimlerin ne olduğunu açıklıyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.