Kırmızı Hürriyet Özel Ödülü’nün yarışma konusu belli oldu

Basın reklamlarında yaratıcılığın artırılmasını özendirmek, reklam ajanslarının, çalışanlarının ve reklamverenlerin başarılarını belgeleyip ödüllendirmek amacıyla tasarlanan ve Kırmızı Ödülleri’nin içerisinde yer alan Hürriyet Özel Ödülü kategorisinin yarışma konusu, gündemde çok sık yer alan kadına yönelik “Şiddeti Engelleme” olarak belirlendi.

Katılımcılardan, yarışma için oluşturulan hayali “Şiddeti Engelleme Derneği” için ilan hazırlamaları isteniyor. Hazırlanacak ilanlarda şiddet mağduru kadınlar “panik butonu” uygulaması hakkında bilgilendirilecek.

Hazırlanacak ilanlarla, eşinden, babasından, aile bireylerinden fiziksel şiddet gören ve hayatının tehlikede olduğunu düşünerek ilgili kurumlardan yasal olarak destek almaya çalışan tüm mağdur kadınlara panik butonu isimli özel güvenlik sistemi hakkında bilgi verilmesi, şiddet mağdurlarının kendini yalnız hissetmeyip güvenlik kuvvetlerinin yanında olduğu duygusunun verilmesi amaçlanıyor.

Kırmızı Ödülleri‘nin sitesinde yer alan ‘kreatif brief’ doğrultusunda hazırlanacak ilanlar için son katılım tarihi 8 Şubat 2013 olarak belirlendi.

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.