Huawei’den “Işıklı Güvercinler” projesi

Huawei, popüler modellerinden olan P8’in, “Işık İzi”* çekim modunu kullanıcılara anlatmak için bir projeye imza attı.

Akıllı telefon üreticisi Huawei, ürünleri ile birlikte sunduğu farklı özelliklerle de kullanıcılarını yaratıcılığa sevk ediyor. Huawei, P8’in Işık İzi özelliğini, dünyada ilk kez uygulanan bir teknikle, güvercinler aracılığı ile gerçekleştirdiği ışık izleriyle tanıttı. 50’den fazla güvercinin kullanıldığı çekimler Kapadokya’da gerçekleştirildi.

Videoda, Kapadokya’ya kadar izini sürdükleri bir kuşçuyu aramaya giden 3 gencin hikâyesi anlatılıyor. Çekimin gerçekleştirildiği Kapadokya Aşk Vadisi’nin coğrafyası ve güvercinlerin ilgi çekici kullanımı ile ortaya çıkan sıra dışı filmde, ayaklarına farklı renklerde LED ışıklar takılan güvercinlerin, P8’in uzun pozlama tekniğiyle gökyüzünde fotoğrafları çekildiğinde ortaya çıkan sıra dışı görsellik, ön planda yer alıyor. Filmin en az güvercinler kadar renkli bir başka detayı ise Kuşçu Ali. Güvercinlerin sahibi Kuşçu Ali, kuşlara verdiği yönergeler ve eğitimler sayesinde çekimlerin başarıyla tamamlanmasında önemli pay sahibi oluyor. Renkli karakteri ve konuşma tarzıyla içeriğe önemli oranda katkı sağladığını da belirtmek gerekiyor.

*Düşük ışık için optimize edilen “Işık İzi” modu, Huawei P8’in deklanşörüne basıldığında, kaynak ışığın yansıma noktalarını en iyi şekilde ölçümlüyor ve hareket yönüne göre farklı görsel sonuçlar alınmasını sağlıyor. Bu mod sayesinde kullanıcılar, karanlıkta yapacakları küçük manevralarla, kişiselleştirilmiş görsellere imza atabiliyorlar.

Künye:

Reklamveren Huawei Türkiye

Marka Yöneticisi Derya Fidan

Marka Sorumluları Korcan Ünal, Aylin Yıldız

Pazarlama Direktörü Cem Sezer

Kıdemli Pazarlama Müdürü Çiçek Demirci

Dijital Pazarlama Müdürü Tayfun Söğütlü

Dijital Pazarlama Sorumlusu Fatih Mehmet Bilek

Yaratıcı Ajans The King

Ajans Başkanı/Kreatif Direktör Burak Demiral

Prodüksiyon Böcek Yapım

Yönetmen Abdulbaki Yavuz

Görüntü Yönetmeni Emre Karbek

Yapımcı Seyhun Aray

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.