artwork

HTC global medya konkuru düzenliyor

10 sene önce

0

Tayvanlı akıllı telefon üreticisi HTC, 127 milyon euroluk bütçeyle global medya planlama ve satın alma konkuru düzenliyor.

13 milyon euroyu bulan İngiltere’deki işler dahil Avrupa ve Asya’nın bir kısmındaki medya planlama ve satın alma işleri ZenithOptimedia tarafından yürütülüyordu. Kuzey Amerika’daki planlama ve satın alma işinden ise Deustch Los Angeles ajansı sorumluydu.

HTC bunun dışında birçok yerel ajansla çalışıyor ancak tüm bölgelerdeki işleri bir networkün ajansları arasında paylaştırmak için harekete geçti.

Şirket geçtiğimiz yıl Ekim ayında global reklam kampanyalarını hazırlayacak ajans bulmak için konkur düzenlemiş ve sonucunda Mother ajansıyla anlaşmıştı.

Mother ajansı Orta Avrupa’daki işlerin sorumluluğunu üç ay önce McCann Londra ajansından devralmıştı. Mayıs ayında ise şirket global sosyal medya işlerini yürütecek ajansı bulmak için yine konkur düzenlemişti.

Apple gibi rakiplerden Pazar payı çalmak isteyen şirket için Mother ajansının yaptığı ilk kampanya “soundwave” adını taşıyordu ve Sensation XL modelinin tanıtım çalışması dahilinde yapılmıştı.

HTC’nin Avrupa’da beraber çalıştığı ajanslar arasında Profero ve Momentum da yer alıyor.

 

Senin için
Tümünü göster
Tinder 500 dolarlık abonelik sistemini test ediyor

Online flört uygulaması Tinder’ın, ayda 500 dolar olacak bir abonelik...

Shutterstock’a yapay zeka destekli görsel oluşturma aracı geldi

Shutterstock kullanıcıları artık yapay zekâ desteğiyle yaratıcı görseller oluşturabilecek...

Michael Jordan’ın Nike ile olan sponsorluk anlaşması film oluyor

Nike’ın eski yöneticisi Sonny Vaccarro’nun hayatını işleyecek olan film, basketbol...