HSBC’nin global reklamlarını Saatchi & Saatchi yapacak

HSBC, yaptığı konkurun sonunda global kreatif marka hesabını Saatchi & Saatchi’ye verdi. Böylece ajans, J Walter Thompson’ın yerine geçmiş oldu.

Saatchi & Saatchi, HSBC için TV reklamlarını ve markanın global havalimanı arazisini de kapsayan yeni çok kanallı bir marka konumu yaratacak.

Ajansın Londra’daki kolu, DigitasLBi ve MSLGroup kardeş mağazalarını bir araya getirdi. Ajans çalışanları hesap üzerinde çalışmak için Chancery Lane’deki Saatchi & Saatchi London’ın yeni ofisinde beraber çalışacak.

JWT London, HSBC için en fazla gündeme getirilen çalışmalarını yaratmıştı, bunların arasında "Lemonade" TV reklamı ve "A living river" sayılabilir. Bunun yanında ajans “Dünyanın yerel bankası” reklam sloganı ile de tutuldu.

Saatchi & Saatchi, 2012’den bu yana HSBC için çalıştı. Ajans markanın ragbi ve golf turnuva sponsorluklarını, portföy yönetimini, sigorta ve yüksek kazançlı kişisel hizmeti HSBC Premier’i ele alıyor. Saatchi & Saatchi aynı zamanda Jade adında yeni bir üyelik teklifini denetliyor.

JWT, HSBC’nin güncel hesabı olan müşterilerini hedefleyen perakende satış kolunda çalışmaya devam edecek. Grey London ise ticari bölümü yönetiyor.

HSBC, bu yıl Birleşik Krallık’ta 62 şubesini daha kapatmaya yakın.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.