artwork

HSBC’den çelişkilerin komik halleri

9 sene önce

0

HSBC Türkiye’nin müşterilerine sunduğu kredi fırsatı “Büyük Adım”ını, hayata dair gerçek içgörülere dayalı hikayelerle anlatan, “Hayatta her şey matematik değildir, bazı şeyler kesinlikle öyledir!” temalı yeni reklam kampanyası yayına girdi.

Çocuk sevgisi gibi, aşık olmak gibi hayata dair en temel arzuların yadsınamayacağı ancak çocuk sahibi olmak, evlenmek gibi hayalleri gerçekleştirmenin finansal güç gerektirdiği fikrinden hareketle hazırlanan kampanya, 2 ana filmden oluşan toplam 6 filmlik bir seriyle Büyük Adım’ın 4 temel faydasını anlatıyor.

HSBC Türkiye Bireysel Bankacılık Pazarlama Grup Başkanı Ayşegül Şenalp, reklam kampanyasıyla ilgili, “Yeni reklam kampanyamızla amacımız, para transferlerinin bütün kanallardan ücretsiz gerçekleştirildiği, mevduata sürekli yüksek faiz veren, acil ihtiyaçlar için kredili mevduat hesabından ücretsiz olarak yararlanma fırsatı sunan Büyük Adım’ı daha fazla müşteri ile buluşturmak. Aşk-evlilik ve çocuk sevgisi-çocuk büyütme gibi hayatın temel çelişkilerinden yola çıkan reklam filmlerimizde Francis Lai’nin “Bir Kadın Bir Erkek” filminin ana teması olarak bestelediği müziği kullandık. Müşterilerimizin ana bankası olma hedefimizle, önümüzdeki dönemde de iletişim çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” dedi.

Bankanın yeni reklam ajansı JWT International’ın imzasını taşıyan, yönetmenliğini Gürkan Kurtkaya’nın üstlendiği filmler, yaklaşık 80 kişilik bir ekiple 3 günde tamamlandı.

Künye

Reklamveren HSBC Türkiye

Reklamveren Temsilcileri Ayşegül Şenalp, Bengi Ersever

Reklam Ajansı JWT International

Kreatif Strateji Ali Özbora

Kreatif Direktörler Murat Yılmaz, Alper Canıgüz

Müşteri İlişkileri Gamze Gürbüzaitk

Yapımcı Aygül Sonkaya

Yönetmen Gürkan Kurtkaya

Müzik Francis Lai

Prodüksiyon Şirketi Filmpark

Mecra TV, Dijital