Site icon Campaign Türkiye

HSBC ve Shelter, evsizliğin ‘kısır döngüsünü’ betimliyor

HSBC UK ve Shelter, konutla ilgili mali kaygıları olan insanlara nasıl yardımcı olabileceklerini göstermek için Londra’daki King’s Cross İstasyonu’na dönen bir tırmanma duvarı yerleştirdi.Wunderman Thompson tarafından yaratılan açıkhava aktivasyonda, bir aktör 3,5 metrelik dönen bir duvara tırmanıyordu.

Duvarda evsizliğin kısır döngüsünü vurgulamak için şöyle mesajlar yer alıyordu: “Yardım almadan tutunmak zor”, “Ev yok. İş yok. Banka hesabı yok”…

HSBC UK Marka Pazarlama Başkanı Sarah Mayall: “Shelter ile birlikte evsizlik sorunu olan binlerce kişinin bir banka hesabına erişmesine ve hayatlarını yeniden kurmasına yardımcı olduk ancak yaşam maliyeti krizi, her zamankinden daha fazla desteğimizi gerektiriyor.

Yeni ortaklığımız ve bunun gibi aktivasyonlar sayesinde, finansal dayanıklılığın önemini anlamalarına ve o noktaya gelmeden önce evsizliğin kısır döngüsünden kaçınmalarına yardımcı olmak için daha da fazla kişiye ulaşmayı umuyoruz.” dedi.

Wunderman Thompson UK Yaratıcı Yönetmeni Watson şunları ekledi: “İnsanlar zor bir duruma düştüğünde, genellikle bunun geçici bir durum olduğunu umarlar ancak gerçekte, yardım olmadan ayaklarının üzerinde durmaları zor olabilir. Bu aktivasyon, kısır döngüyü ve Shelter ile HSBC UK’nin bunu atlatabilmek için neler yaptığını gösteriyor.”

HSBC UK ve Shelter arasındaki birden fazla yılı kapsayan ortaklık, Shelter’ın acil durum yardım hattı ve web sohbet desteğinin yanı sıra “insanların finansal dayanıklılığını oluşturmak için” dijital rehberlik ve araçları öne çıkarmayı amaçlıyor.

Künye
Yaratıcılar: Mike Watson, Chris Jones ve Kell Lunam-Cowan

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK

Exit mobile version