HSBC Türkiye’den caps’li kampanya

HSBC Türkiye, “Her şey internette, bankacılık işlemleriniz de!” söylemiyle, dijital kanallar için yeni bir iletişim kampanyası başlattı ve bu konsepti dijital dünyada fenomen haline gelen “caps” ve “animated gif”i birlikte kullanarak sundu.

Project House tarafından hazırlanan kampanya, günümüzde pek çok işin internet üzerinden çözüldüğü gerçeğinden yola çıkarak, HSBC müşterilerini, hayatı kolaylaştıran özellikleriyle HSBC Bireysel İnternet Bankacılığı’na davet ediyor ve internet bankacılığı kullanımını bir alışkanlık haline getirmeyi hedefliyor. Günlük ihtiyaçlarını internetten karşılayan tüketicilerden ilham alan kampanyanın lansman filminde, bir genç kızın, gün içerisindeki bu ihtiyaçlarına ulaşmak için bilgisayar başında geçirdiği anlar, caps ve animated gif yöntemiyle görüntüleniyor.

Bankanın yeni dijital pazarlama stratejisi hakkında bilgi veren HSBC Türkiye Bireysel Bankacılık Pazarlama Grup Başkanı Ayşegül Şenalp, “Yeni dijital kampanyamızda, son dönemde hepimizin hayatına renk katan ‘caps’ ve ‘animated gif’ yöntemlerini kullandık. Bu yaklaşım bize, dijital kanalların dinamiklerine uygun, eğlenceli ve çok daha samimi bir içerik yaratma fırsatı sundu. Hedefimiz, bir çok işini internet üzerinden çözen müşterilerimizi, HSBC Bireysel İnternet Bankacılığı’na davet etmek ve ‘bi tıkla’ hayatlarını daha da kolaylaştırmak.” dedi.

“Her şey internette” kampanyasıyla ilk tanışanlar ise HSBC Türkiye çalışanları oldu. Genel Müdürlük binalarında kurulan fotokabinlerde, çeşitli aksesuvarlarla çektirdikleri fotoğrafları, hazır caps tasarımlı çerçevelere basan ve kendinden caps’li dev çerçevelerle fotoğraf çektiren çalışanlar eğlenceli bir gün geçirdi.

HSBC Türkiye’nin “Her şey internette” kampanyası kapsamında, HSBC müşterileri, 20 Haziran – 20 Eylül tarihleri arasında, HSBC Bireysel İnternet Bankacılığı ile hesaplarından yapacakları havale, EFT ve döviz transferi (Swift) işlemlerine hiçbir ücret ödemeyecek.


Künye

Reklamveren: HSBC Türkiye

Reklamveren Temsilcileri: Ayşegül Şenalp, Sinem Alkan, Erhan Tezakar, Seda Polat

Ajans: Project House

Marka Yöneticisi: Begüm Akın

Proje Yöneticisi: Cenk Hobaplı

Grup Yaratıcı Direktörü: Serhan Acar

Yaratıcı Direktör: Cabbar Cem Özdemir

Marka Yönetimi Direktörü: Burçak Arzova

Operasyon Direktörü: Elif Lambacıoğlu Okancı

Reklam Yazarı: Aybüke Mehralioğlu, Tulip Günkut

Sanat Yönetmeni: Kadir Önder, Mert Yıldırım

Yardımcı Sanat Yönetmeni: Erdem Güngör

Flash Tasarım ve Uygulama: Cansu Bilge

Prodüksiyon Şirketi: Haylazz Prodüksiyon

Fotoğraf: Serdar Acar

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.