Site icon Campaign Türkiye

HSBC sınırlar varsa fırsatlar da var diyor

Wunderman Thompson imzası taşıyan ‘Biz bir ada değiliz’ adlı çalışma ile HSBC, toplumdaki engellerin altını çizerken onlar olmadan nasıl daha iyi durumda olduğumuzu özetliyor.

Bankanın “Biz bir ada değiliz” kampanyasını takiben yayınlanan ‘Borders’ filminde İngiliz Aktör Richard Ayoade başrolü oynuyor. Günlük yaşamımız boyunca karşılaştığımız birçok türde sınırı ekranlara getiren film, kadınların kariyerlerinde karşılaştıkları ırk ayrımı gibi sınırlamaların yıkılmasının önemini vurgulamayı amaçlıyor.

IT Crowd yıldızı, yukarıda bahsedilen mecazi engelleri vurgulamadan önce, fiziksel engelleri hatırlatan beyaz şeridi futbol sahasında gezdirir. İngiltere’nin dünyanın geri kalanıyla buluştuğu bir sınır olan “Lands Edge”e ulaşmadan önce görsel metaforu ev, ofis ve şantiyelerde de kullanıyor.

Ayoade sınırlarla ilgili son mesajını veriyor: “Ama sonunda, olasılıkların arasında kaybolmaya meyillidirler çünkü sınırların ötesini gördüğümüzde, fırsatı her yerde görürüz.”

Wunderman Thompson Yaratıcı Yönetmeni Mike Watson: “İngiltere’nin gelecekteki fırsatlarının geçmişinden farklı olması gerekiyor. Oyun alanını eşitleyebilir ve herkes için eşit fırsat yaratabilirsek, ülkenin ve halkının sunacağı ve başaracağı çok şey var.

Kampanya, ülkenin değişim arzusunu yansıtıyor ve HSBC’nin fark yaratmaya yardımcı olacak kadar büyük olduğunu vurguluyor.” dedi.

Film reklamı, basılı reklamların yanı sıra dijital ve açıkhava mecralarla desteklenecek. “Aşk sınır tanımaz”, “Etnik köken hiçbir zaman fırsatlara engel olmamalı” ve “Sınırların ötesini gördüğümüzde her yerde fırsat görürüz” gibi sloganlar reklamda yer alacak.

HSBC İngiltere CMO’su Becky Moffat ise: “Amacımız, müşterilerimize fırsatlar dünyası sunmak ve bu, insanların bugün var olan, çoğu görünmez olan ya da bizim göremediğimiz bazı engelleri anlamalarına ve aşmalarına yardımcı olmak anlamına geliyor.” dedi.

Exit mobile version