artwork

HSBC global medya ve reklam konkuru açıyor

11 yıl önce

0

HSBC, global medya ve kreatif ajans arayışına girdi. Bu arayışın sekiz yıldır ajansı olan WPP’nin JWT ve Mindshare ajansları ile olan birlikteliğini tehdit ettiği konuşuluyor.

Açılacak olan konkurun HSBC’nin satın alma bölümü tarafından düzenlendiği ancak HSBC’nin Grup Pazarlama Direktörü Chris Clark tarafından yönetildiği anlaşılıyor. HSBC’nin yıllık pazarlama harcaması 640 milyon dolar.

HSBC ilk olarak kreatif gereklilikleri gözden geçirecek gibi görünüyor ve kaynaklar bankanın bütün işini tek bir ajansa emanet etmektense bu işi bir kaç ajansa vereceği düşünülüyor.

Konkurun dışarıya kapalı olarak gerçekleştiği ve içlerinde JWT’nin de bulunduğu seçilmi şbir grup ajansın sürece dahil edildiği düşünülüyor.

HSBC “dünyanın yerel bankası” olmayı bir kenara bıraktığından beri iş ve ticaret tekliflerinin tanıtımını yapmak için “gelecek” temasını kullanıyor ve henüz izlenecek global bir stratejide karar kılmış değil.

WPP, HSBC’nin global konkurunu 2004 yılının Mayıs ayında bir kazanmıştı ve böylelikle bankanın Interpublic’in Lowe ve Publicis Groupe’un ZenithOptimedia ajansları ile olan ilişkisi sona ermişti.

Kaynak: Campaign

Senin için
Tümünü göster
Netflix Türkiye’ye karşı ayaklanma

Aynı yüzler, aynı hikayeler, aynı kalemler…...