artwork

HSBC açıkhavayı yenilikçi bir şekilde kullanıyor

1 yıl önce

0

HSBC, Hong Kong reklam panosunu sürükleyici bir sanat sergisine dönüştürüyor

HSBC, sürükleyici sanat deneyimleri ve bir metaverse galerisi aracılığıyla Hong Kong’u açık bir tuvale dönüştürmeyi planlıyor.

Küresel finans markası, Hong Kong’ta kalabalık Tsim Sha Tsui Star Feribot İskelesi’nde sürükleyici bir 3D dijital reklam panosu oluşturmak için yeni medya yaratıcısı Henry Chu ile iş birliği yaptı.

Chu’nun çalışmaları; New York Modern Sanat Müzesi, Hong Kong Sanat Müzesi ve Hong Kong M+ Müzesi gibi dünyanın en prestijli müzelerinde segilenmişti.

HSBC ayrıca insanları, yerel sanatçıların çalışmalarını sergilemeleri için bir site olarak hizmet veren ve Flyingpig, Wong Ping ve Yeung Hok Tak’ın kreasyonlarını içeren metaverse galerisine de yönlendirecek. “Sanata Açık” metaverse girişimi, geleneksel sanatı da sürükleyici deneyimlere dönüştürüyor.

Kampanya; HSBC’nin ajansı MSL Hong Kong tarafından, insanların sanata erişimini modernize etmek ve Hong Kong’daki insanların sanat ve kültür deneyimlerini değiştirmek için oluşturuldu.

HSBC Müşteri Önerileri ve Pazarlama Başkanı Brian Hui: “Sanata Açık, insanların sanata erişim ve sanatın kitleler tarafından deneyimlenme biçimini dönüştürmeyi amaçlıyor. Bu, nihayetinde Hong Kong halkına inanılmaz sanatsal ve kültürel deneyimler sunarken, çağdaş görsel kültürü herkes için daha erişilebilir kılıyor. HSBC markamızın ‘Open up a world of opportunity’ marka vaadinden yola çıkan bu platform, aynı zamanda HSBC’nin topluluğu Spora Açık, Teknolojiye Açık gibi daha çok hedeflerin olduğu uzun vadeli bir yolculuk olacak.”

Girişim, Hong Kong’un yerel sanat ortamını gözden geçirmek ve sanat piyasasını dönüştürmek için devam eden bir marka platformunun parçası olacak. Hong Kong, satış açısından New York’un ardından ve Londra’nın önünde dünyanın en büyük ikinci sanat pazarıdır. HSBC, insanların sanata ve şehre bakışını değiştirmek amacıyla sanata ve Hong Kong’un sanatçılarına büyük yatırım yapıyor.

Banka 2021 Haziran’da erişimi demokratikleştirerek NFT sanat dünyasının gizemini çözmek için HSBC Hong Kong’un ana binasının cephesinde sergilenen dünyanın en büyük NFT galerisini tanıtmıştı. Ayrıca, borsa istikrarsızlığına göre değişen bir sanat eseri yaratmak için yeni medya yaratıcısı Victor Wong ile iş birliği yapmıştı.

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: The Drum

Senin için
Tümünü göster
Barilla’dan Sevgililer Günü İçin Romantik Bir Dokunuş

Barilla ile Sevgililer Günü: Makarna ile Sevgiyi İfade Etmek...

Happy People Project üst üste ikinci sene Super Bowl’da

Happy People Project imzalı reklam filmi iki senedir dünyanın en...

Disney’den Epic Games’e 1,5 milyar dolar yatırım

Eğlence endüstrisinin en büyük şirketlerinden Walt Disney, video oyunu geliştiricisi...