Site icon Campaign Türkiye

Happy People Project üst üste ikinci sene Super Bowl’da

Türkiye’de kurulup dünyaya açılan bir mikro network reklam ajansı olan Happy People Project Global, büyük bir başarıya imza atarak, Amerika Birleşik Devletleri’nin en önemli spor etkinliğinde hazırladığı reklamlarla yer alıyor.

Reckitt markalarından Finish Amerika için ikinci senedir açılan konkuru kazanarak önemli bir başarı yakalayan reklam şirketi, ülkede tüm dikkatlerin üzerinde olduğu ve en rekabetçi/yaratıcı filmlerin gösterime girdiği bu dönemde, reklamıyla yer alarak dikkatleri üzerine çekiyor.

Amerika’da markaların en sıradışı işleriyle gövde gösterisi yaptığı Amerikan futbol liginin final maçı SuperBowl’da Happy People Project Global, Finish Amerika için yarattığı kampanyayla yer alıyor. Happy People Project Global, bu yıl ikinci kez girdiği konkuru kazanarak Türk  reklam sektörünü dünyada başarıyla temsil etmeye devam ediyor.

Bölgesel yemeklerin yarıştığı Finish Dish League’de izleyiciler sürece interaktif bir katılım da sağlıyor. Happy People Project Global’in Depo Film’le çektiği kampanya filminde, zorlu lekelere sahip bölgesel yemekler SuperBowl’da Amerikan futbolu takımlarının yarıştığı gibi birbirleriyle karşı karşıya geliyor.

Kampanya sonunda Finish Dish League’i kazananlar çekilişle belirlenerek ödüllendiriliyor. Happy People Project’in geçtiğimiz yıl hayata geçirdiği SuperBowl kampanyası reklam dünyasının en prestijli yayınlardan AdAge editörlerinin seçkisine girmiş ve 200 milyon izlenimle ciddi bir başarı yakalamıştı. 2023 yılının Türkiye’de en çok altın Effie kazanan reklam
ajansı olan Happy People Project İstanbul, New York ve Dubai’deki ofisleriyle global başarılara imza atmaya devam ediyor.

Künye: 

Marka: Finish US

Reklamveren Temsilcileri: Tarık Bayar, Nadezhda Stepanova, Choua Vang, Alex Bernstein, Tyler Kalinka, Ashley Au,

Kreatif Ajans: Happy People Project Global

Kurucu Ortaklar: Orçun Onural, Yaşar Akbaş

CCO: Ergin Binyıldız

CGO: Pelin Börk

CSO: Özgün Özkalay

Yaratıcı Ekip: Atilla Karabay, Mesut Yüksel, Şadi Akbudak, Sezgin Bulut, Alperen Yalçıngil

Strateji Ekibi: Özlem Akbaş, Maral Karagöz, Ezgim Avkaroğulları

Müşteri İlişkileri: Gül Akbal Şeref, İlayda Serbest Çeviker, Miray Başar

Ajans Prodüktörleri: Sevinç Öktem, Ali Çiçek, Tuna Aktaş

Prodüksiyon Şirketi: Depo Film

Yönetmen: İlkay Kopan

Yapımcı: Ender Sevim, Merve Yalçınkaya, Yağmur Yıldız

Müzik: 25m2

Post Prodüksiyon: Roots

Exit mobile version