artwork

HP Instant Ink, Y kuşağı ebeveynleri hedefliyor

1 sene önce

0

Teknoloji şirketi HP Instant Ink, ebeveynlerin ve ülke çapındaki Okul Aile Birlikleri’nin (PTA) okula dönüş sezonuna hazırlanmalarına yardımcı oluyor.

Yeni kampanyası “HP Pays Your PTA”, Backstreet Boys’un single’ı “Everybody (Backstreet’s Back)”i “Back-to-School, Alright!” şarkısıyla taklit ederek izleyiciyi eski günlere götürüyor. Y kuşağı ebeveynleri hedefleyen reklamların birinde Aktör Justin Baldoni‘yi görüyoruz. Kendisi, eşi ve iki çocuğu ile birlikte okulun ilk günü için hazırlanıyor. Baldoni: “Her anne biraz kahve yapar. Babalar günün ilk ışığıyla birlikte uyanır.” sözleriyle şarkısına başlıyor.

İkinci reklamda ise,viral YouTube videolarıyla tanınan Holderness Ailesi, çocuklarını okula hazırlarken benzer sözlere sahip bir şarkı söylüyor. Ayrıca ABD’nin dört bir yanından gerçek öğretmenler de bu reklamda dans ediyor.

Bir yazıcı markası için oldukça hareketli ve farklı olan kampanya, pandemi sürecinde bir yıllık uzaktan eğitimin ardından birçok öğrencinin okula dönüşünün ilk gününü kutluyor.

HP ABD Tüketici Baskı Pazarlama Direktörü Laura Morris, Campaign US’e şöyle konuştu: “Birçoğumuz için bu en önemli okula dönüş sezonu oldu çünkü geçen bir buçuk yıl zorlu geçti. Çocuklarımızı Zoom’dan değil de ev dışında bir öğrenme ortamına sokmak, kutlanması gerektiğini hissettiğimiz bir şeydi.”

Ebeveynler ve öğretmenler de, okullarının bağış kampanyasını tanıtmak için #HPPaysYourPTA hashtag’ini kullanarak Instagram Reels’deki şarkıyla pleybek yapmaya teşvik ediliyor.

“HP Pays Your PTA” programı ile marka, okul PTA temsilcileri kaydolduğunda, HP’den 10 dolarlık bir bağış yapılmasını tetikleyen 60 gün geçerli özel bir URL alır. Tıklayan kişiler, aylık 99 sentten başlayan planlarla Instant Ink hizmetine otomatik olarak kaydolacak.

Morris, kampanyanın sosyal medyadaki etkileşimi ateşleyeceğini ve perakende ortaklarıyla okula dönüş malzemeleri için daha büyük bağış kampanyalarının önünü açacağını umuyor ve şöyle ekliyor: “Okul için bağış toplama organizasyonlarıyla ilişki kurabileceğimizi gösterebilirsek, şirkete daha fazla katkıda bulunabilmemiz için bize kapı açılır.”


Senin için
Tümünü göster
iPhone’un çekim kalitesi Hintli film yönetmenini etkiledi

Apple, Hindistan’da yaratılan ilk “iPhone’la çekilen”, 30 dakikalık Bollywood tarzı...

Purina, Felix ve Robbie Williams’ı bir araya getirdi

Purina’nın heyecanlı kedisi Felix ve Robbie Williams’ı bir araya getiren proje kapsamında ünlü...

Babanız elektrikli otomobil alırsa…

Kevin Bacon ve kızı, eğlenceli Hyundai Ioniq 6 reklamı için...