Hotels.com internet tarihinin en uzun URL’sini aldı

Hotels.com‘un bir otel için rezervasyon yapmanıza yardımcı olabileceğini biliyorsunuz, ancak San Diego’da deniz üstü bungalovları ve yunus motelleri fırsatı sunduğunun da farkında mısınız?

Hotels.com, dünyanın neredeyse en kısa URL’lerinden biridir. Ancak, sundukları birçok farklı konaklama türü hakkında bu URL pek bir şey söylemiyor. Bu nedenle, konaklama genişliğini yansıtmak için, CP + B, internet tarihinin en uzun URL’sini oluşturdu. CP + B ajansının oluşturulduğu adres, 2.083 karaktere sahip.

Crispin Porter + Bogusky ajansının yarattığı kampanya, Hotels.com’un sunduğu konaklama yelpazesini vurguluyor.

CP + B’nin kreatif direktörü Quinn Katherman, “Kampanya mesajımız, Hotels.com’un her yerde kendiniz olmanıza izin vermesidir” diyor.”Ama ismimizden bu çok anlaşılmıyor. İnsanların Hotels.com’un sadece otellerden ibaret olmadığını bilmesini sağlamak için yapmamız gereken en belirgin şey, her türlü konaklama tipini içerecek şekilde ismimizi değiştirmek oldu. URL’ler internet deneyimimizin gözden kaçırılan parçaları. İnsanların dikkatini tekrar bir URL’ye çekmenin en iyi yolu, internet alemindeki bugüne kadar en uzun internet adresine sahip olmaktı.

URL kampanyasına ek olarak, marka, konaklama için sunduğu seçeneklerin genişliğine odaklanan yeni reklamlar da yayınladı:

Everywhere

Goat Yoga

Wine Country

Wedding

Skiing

Künye
Reklamveren Hotels.com
Ajans Crispin Porter + Bogusky
Kreatif Direktör Quinn Katherman
Sr. Art Direktör Kelly Saucier
Sr. Metin Yazarı Ian Hill
Prodüksiyon Şirketi Black Powder Works
Yönetmen Raul Gasteazoro
Yapımcı Stacy Kessler-Aungst
Ses Mühendisi Michael Sempert
Fotoğraf Direktörü Kris Carillo

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.