artwork

Honda’nın elektrikli araçlarda kullanacağı yeni logo

3 ay önce

0

1981 yılından beri her otomobilinde kullandığı “H” logosunu güncelleyen üretici, yakın gelecekte yaşayacağı değişimi gözler önüne seriyor. Diğer markalardan farklı olarak, Honda, yeni logosunu sadece elektrikli araçlarda kullanacak. Yeni logo, şirketin 1963-69 yılları arasında kullandığı ilk logoya oldukça benziyor.

 

 

 

 

Honda’ya göre “uzanmış iki eli” simgeleyen bu aydınlatılmış logo, markanın “mobilitenin olanaklarını genişletme ve müşteri ihtiyaçlarını karşılamaya devam etme” konusundaki kararlılığını yansıtıyor.

Yeni logo CES 2024’te şirketin fütüristik konsept araçlarının üzerinde sergilendi ve gelecekte 0 Serisi de dahil olmak üzere yeni elektrikli araçlarda kullanılacak.

Yeni logonun yanı sıra Honda, Saloon ve Space-Hub olarak adlandırdığı iki konsept aracını görücüye çıkardı. Bu konseptler, şirketin 0 Serisi elektrikli araçlarının bir öngösterimi olarak karşımıza çıkıyor.

Saloon, bilim kurgu filmlerinden fırlamış gibi görünen tasarım detaylarını 1970’li yıllarda tanıtılan kama şekilli konseptlerin silüetiyle harmanlıyor.

Sektörden Haberler
Tümünü göster
Castrol, Motobike İstanbul 2024’te motosiklet severlerle buluştu

Dünyanın önde gelen madeni yağ üreticisi Castrol, 20-23 Mart tarihleri...

Castrol ilerlemenin olduğu her yerde

Dünyanın önde gelen madeni yağ üreticisi Castrol, yenilenen marka kimliğinin...

Castrol marka kimliğini yeniledi

Castrol 125’inci yılında mobilite ve teknoloji yatırımlarıyla büyüyecek Castrol’ün odaklandığı...