artwork

Honda ve LG’den “batarya üretim tesisi”

2 ay önce

0

Honda, 2030 yılına kadar piyasaya sürmeyi planladığı 30 farklı EV modelinin üretimi için yeni bir iş birliği açıkladı

Geçtiğimiz yıl yeni elektrikli araç serisinin pil üretimi için LG Energy Solution ile de iş birliği yapacağını duyuran Japon otomotiv üreticisi, ortak girişimin resmi olarak kurulduğunu açıkladı. Yeni üretim tesisinin kurulması için 3.5 milyar dolarlık yatırım yapacak olan Honda ve LG Energy Solution, toplam yatırımın ise 4.4 milyar dolara ulaşacağını paylaştı.

Sürdürülebilir bir gelecek için mühendislik çalışmalarına hız kesmeden devam eden Honda, önümüzdeki 7 yıl içerisinde yıllık 2 milyon adetten fazla üretim hacmine sahip 30farklı EV modelini dünya çapında piyasaya sürmeyi planlıyor.

Lityum iyon pil hücrelerinin seri üretimine 2025 yılında başlamayı hedefleyen Honda ve LG Energy Solution ortak girişimi, yıllık yaklaşık 40 GWh üretim kapasitesine sahip olacak. Lityum iyon pil hücrelerinin seri üretimine 2025 yılında başlamayı hedefleyen Honda ve LG Energy Solution ortak girişimi, yıllık yaklaşık 40GWh üretim kapasitesine sahip olacak. Yeni ortak girişim tarafından üretilen tüm piller, Kuzey Amerika pazarında satılan bataryalı elektrikli araçlara güç sağlamak için Kuzey Amerika’daki Honda fabrikalarına tedarik edilecek. ABD Ohio’da yer alacak yeni tesisin toplam yatırımı ise 4,4 milyar dolara ulaşacak.

Senin için
Tümünü göster
Dentsu UK&I, müşterilerin karbon maliyetlerini azaltmasına yardımcı oluyor

Müşteriler, kampanyalarının karbon maliyetlerini ve bunların reklam etkililiğiyle nasıl bağlantılı...