artwork

Honda ve Channel 4 iş birliği ile film yapımı anlatılıyor

4 sene önce

0

“Yeşilde çekeriz”, bazılarımızın sık sık kullandığı kalıplardan biri. Bir kısmımız ise senaryodan story board’a, çekimden canlandırmaya giden süreçten pek de haberdar değil. Honda ve Channel 4 iş birliği, film yapımının herkes tarafından bilinmeyen yönlerini ortaya koyuyor.

Wieden & Kennedy’nin hazırladığı kısa fimler ise ince detayları kısa kısa iletirken, işçiliğin ve gelişen tekniklerin film yapımında ne kadar önemli bir yere sahip olduğunu gösteriyor.

Kısa tanıtım filmlerine konu olan iş birliği, Honda’nın Channel 4 filmlerine sponsor olmasıyla birlikte başladı. İş birliğinin iletişimini bir kutlama formatında yapmak isteyen Wieden & Kennedy, inovasyonu ve olağanüstü el işçiliğini “Dream Makers” serisinde bir araya getirdi. Filmlerin tamamı bir senaryo parçasıyla başlıyor, story board çizimleriyle devam ediyor ve bir noktadan sonra işin içine farklı teknikler, teknolojiler ve tasarımlar giriyor.

Geçtiğimiz günlerde Dream Makers serisinin bir filmi daha yayınlandı. Bu filmde de teknoloji destekli animasyonların yanı sıra maket yapımı ve stop motion gibi geleneksel yöntemleri izliyoruz.

Her biri farklı film janralarını ele alan reklam serisi yeni Civic, Civic Type R, CR-V ve Africa Twin motosikleti odağına alarak başladı. Honda CR-V’nin yer aldığı son film ise bizi prehistorik canlıların yaşadığı bir ormana götürüyor.

Kısa filmlerin yönetmenliği, prodüksiyonu ve post-prodüksiyonu Time Based Arts’a ait. Bu filmler ile James Allen and Mike Skrgatic de ilk yönetmenlik denemelerini başarıyla sonuçlandırdılar.

Senin için
Tümünü göster
Coca-Cola’nın görsel unsurları sanatçıların yaratıcılığına açık

Coca-Cola AI tabanlı platform aracılığıyla içerik üreticilerini sanat eseri oluşturmaya...

M&C Saatchi yaralama suçuyla ilgili farkındalığı artırıyor

M&C Saatchi ve Clear Channel, yapay zeka destekli kampanyada bıçakla...