artwork

Hollandalı grafik tasarımcıdan kelimelerin anlamlarını içeren tipografiler

3 yıl önce

0

Hollandalı grafik tasarımcı Sander Flink, tipografide dilin görsel gücünü gösteren tasarımlar hazırladı. Bu tasarımlar, soyut bir resimden ziyade tipografiye dayalı bir tür logo.

Harf formlarının nispeten sınırlı seçimi, tasarımları daha akılda kalıcı kılacak şekilde kullanılmalıdır. Flink bunu, kelimenin anlamını tasarımın içinde açıklayan, negatif alanı akıllıca kullanarak yapmayı seçmiş bir tasarımcı.

Tasarımcı: “Tasarımlarım başlangıçta onları tipografiye karşılık gelen bir unsurla birleştirme fikriydi, ancak kısa süre sonra bunu harfler arasındaki negatif boşlukta yapmaya başladım” dedi.

Deneme, Flink’in yaratıcı sürecinin merkezinde yer alıyor. Flink, “bir kelimenin potansiyeli olduğunu düşündüğümde, onu Adobe Illustrator’da yazıyorum ve görsel olarak işime yarayan bir şeye ulaşana kadar beyaz boşlukla oynuyorum,” açıklamasını yaptı.

“Bir kelimedeki harf formlarının kombinasyonu (kullanılan yazı tipiyle birlikte) negatif boşluğun belirlenmesine yardımcı oluyor.” Daha sonra metnin anlamını tanımlayacak şekilde boşlukları işliyorum. Örneğin “light” kelimesindeki “g”, yakındaki harfleri aydınlatan bir ampul içeriyor. Benzer şekilde, “four” kelimesi “u” ve “r” harflerinin içinde “4” sayısını içeriyor.

Flink’in tasarımlarına bir gözatın: