Hilti Türkiye Pazarlama Direktörlüğü’ne yeni atama

Satış ve pazarlama alanında uzun yıllar görev yapan Banu Çetinkol, inşaat endüstrisinin global jenerik markası Hilti Türkiye’nin Pazarlama Direktörlüğü görevine atandı. 2001 yılından bu yana Hilti Türkiye’nin çeşitli birimlerinde görev alan Çetinkol, yeni görevi kapsamında markanın Türkiye ve Orta Asya ürün pazarlama, stratejik pazarlama, mühendislik ve teknik servis departmanlarından sorumlu olacak.

Banu Çetinkol

Kariyer yolculuğuna Beytem İnşaat Şirketi’nde Kontrol Mühendisi olarak başlayan Çetinkol, Koç Yapı’da Satınalma Mühendisliği görevinde bulundu. 14 yıldır  Hilti Türkiye’de Satış Planlama Uzmanı, Lojistik Müdürü, Ürün Müdürü, Müşteri Hizmetleri Müdürü, Bölge Satış Müdürü, Stratejik Pazarlama Müdürü ve Strateji Geliştirme Direktörü olarak kariyer basamaklarını tırmanan Çetinkol, şimdi ise Hilti Türkiye’nin Pazarlama Direktörü oldu.

Banu Çetinkol, İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde lisansını tamamladı. Yüksek lisansını ise Doğuş Üniversitesi’nde pazarlama alanında yaptı.

 

 

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.