Hikayeler Yaratmak

Z kuşağı temsilcilerini ağırladığımız köşemizde bu ay Yasemin Yılmaz konuğumuz oldu. 

Hikaye oluşturmayı küçüklüğünden beri seven Yasemin Yılmaz 116. sayımızda, yaratıcılığını ifade eden her şeyi içeren sergisi Point of View’dan bahsetti.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Küçüklüğümden beri tek yaptığım şey verilen her fırsatta bir hikaye oluşturmaktı. Oyuncaklarıma isim verip karton kutulardan ev yapmaya, eski tişörtlerden elbiseler yapmaya kadar en büyük ilgim hep ilginç ve yaratıcı hikayeler yaratmaktı. Sanata olan aşkım ve tutkum, böyle hikayeler yaratmış olmasaydım hiç gelişmezdi bile çünkü beni sanata ve özellikle resim çizmeye yönelten şey kendi karakterlerimi, dünyalarımı ve olaylarımı yaratmak isteğiydi. 25 Eylül- 2 Ekim tarihleri arasında Galeri Bu Pavilion’un ev sahipliği yaptığı kişisel sergimde de bu kurguladığım dünyalara bir göz atma şansı tanıdım, beni hep destekleyen aileme, arkadaşlarıma ve yeni gözlere.

Sergimde ise rüyalarımda gördüğüm insanları abstrakt portrelere çevirdiğim eserlerden, hayal gücümü kullanarak yarattığım storyboard ve karakterlere kadar yaratıcılığımı açığa çıkaran ve ifade eden her şey var. Ailem sayesinde hayatımda hiç karşıma çıkacağını düşünmediğim fırsatlar çıktı, bunun üstüne arkadaşlarımdan gelen destek bana düşünülmeyecek kadar öz güven verdi. Onlar olmasaydı bu kişisel sergiyi açmak neredeyse imkansız olurdu. Point of View isimli ilk kişisel sergim kendi başarılarım, ilgim ve çabamın yanında, onların desteği ve sevgisiyle de gerçekleşti.

Yasemin Yılmaz, 17
ENKA Schools

 

 

 

Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin 116. sayısında yayımlanmıştır.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.