Her yerde, her zaman Heineken

Henüz Türkiye’de olmasa da alkolsüz Heineken raflarda ve televizyonlarda yerini aldı. Reklam filmine göre artık her yerde, her zaman Heineken içebilirsiniz ve yaptığınız herhangi bir hata için alkolü suçlayamazsınız. Ama bu, hata yapmayacağınız anlamına gelmez.

Publicis Italy tarafından hazırlanan ve üç reklam filminden oluşan seride farklı insanları, alkol almamaları gereken ortamlarda Heineken içerken görüyoruz. Etraflarındakilerin kınayan bakışlarına büyük bir özgüvenle, şişenin üzerindeki “0 alkol” yazısını göstererek karşılık veren insanların, aslında utanç verici bir duruma düştüklerini ama bunun içecek seçimleriyle ilgisiz olduğunu izliyoruz.

Hızla büyüyen bir pazar

“Artık her yerde, her zaman Heineken içebilirsiniz” mesajını veren “Heineken 0.0”, Nielsen verilerine göre İngiltere’nin en hızlı büyüyen alkolsüz bira markası. Heineken UK Marka Direktörü Nic Casby, pazarlama çalışmalarının amacının, alkolsüz biraya “karizma” kazandırmak olduğunu belirtiyor. Şirket, yeni reklam serisiyle düşük alkollü ve alkolsüz bira pazarında kendine sağlam bir yer edinirken, alkolsüz Heineken’in tüketilebileceği farklı ortamları da izleyiciye aktarıyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.