Henkel’in yeni CEO’su Hans Van Bylen oluyor

Henkel, sözleşmesini 2017 sonrası için yenilememe kararı veren CEO Kasper Rorsted‘in 30 Nisan 2016 itibarıyla şirketten ayrılacağını duyurdu. Rorsted, 8 yılı CEO olmak üzere toplam 11 yıl boyunca Henkel yönetim kurulunda görev yapmıştı. Yerine ise 1 Mayıs 2016 tarihinden itibaren görev almak üzere Hans Van Bylen atandı. Van Bylen’ın Henkel’deki başarılı kariyeri 1984 yılında başladı ve kendisi 2005 yılından beri Beauty Care iş biriminden sorumlu yönetim kurulu üyesi olarak görev yapıyor. Baharda CEO’luğa atanması ile Van Bylen, Henkel’in bu yılın sonunda duyuracağı yeni stratejisinin geliştirilmesinden ve bu stratejinin yürütülmesinden sorumlu olacak. 

Hissedarlar Komitesi ve Danışma Kurulu Başkanı Dr. Simone Bagel-Trah “Hans Van Bylen’in yeni CEO olarak atanmasıyla, Henkel’de yaygın bir uygulama olduğu üzere, CEO pozisyonuna erken bir tarihte güçlü bir halef göstermiş olduk. Marka ve pazarları yönetme konusundaki uzun süreli uluslararası tecrübesinin yanı sıra yönetim kurulu üyeliği deneyimi nedeniyle Hans Van Bylen mükemmel bir seçim oldu. Yönetim komitelerimiz ve çalışanlarımız adına Hans Van Bylen’e en iyi dileklerimi sunuyor, yeni görevinde başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Hans Van Bylen’ın, Beauty Care yürütme kurulu başkan yardımcılığı görevini kimin devralacağı ise ileriki bir tarihte duyurulacak. Hans Van Bylen “Bu görevin verilmesi bana olan güveni ifade ediyor ve bundan dolayı çok gururluyum. yönetim kurulundaki arkadaşlarımla ve mükemmel global ekibimizle birlikte, şirketimizin geleceğini şekillendirmeyi heyecanla bekliyorum. Güçlü marka ve teknolojilere, dünyadaki birçok pazarda ve kategoride lider konumlara sahibiz ve inovasyonda çok güçlüyüz. Birlikte ve bu temel üzerinde Henkel’i geleceğe taşıyacağız” dedi.

Kasper Rorsted (53), 2005 yılında yönetim kurulu üyesi olarak Henkel’e katıldı. 2007 yılında yönetim kurulu başkan yardımcısı olarak atanan ve 2008’deki yıllık genel kurulun ardından CEO olan Rorsted “Henkel’deki bütün çalışma arkadaşlarıma azim ve bağlılıklarından, yönetişim komitelerine de önerileri ve desteklerinden dolayı teşekkür etmek isterim. Birlikte şirketimiz için mükemmel bir performans gösterdik. Henkel’in CEO olarak Hans Van Bylen’in liderliği altında yükselmeye devam edeceğine olan inancım tam.” açıklamasında bulundu.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.