Hemzemin Konferansı’nda sivil toplum iletişimi tartışılacak

“Daha İyi Bir Sivil Toplum İletişimi İçin Deneyim Paylaşımı” hedefiyle başlatılan Hemzemin, 26 Şubat 2015, Perşembe günü SALTGalata’da ilk kez gerçekleştirilecek. Sivil toplum kuruluşları, uzmanlar, akademisyenler ve iletişimcilerin katılımına açık olan Hemzemin’de yurtiçi ve yurtdışından alanında öncü 22 konuşmacı vaka sunumları yaparak deneyimlerini paylaşacak.

Hemzemin katılımcıları; Creative Concern (Manchester, İngiltere), Tipping Points (Bonn, Almanya), Silver Black (Roma, İtalya), Sidiese (Paris, Fransa), Revolve Media (Brüksel, Belçika), Goodvertising (Kopenhag, Danimarka) ve Myra (İstanbul, Türkiye) olmak üzere Avrupa’daki yedi ülkeden, sivil toplum iletişimi ve sürdürülebilirlik üzerine uzmanlaşmış iletişim ajanslarının oluşturduğu bir birlik olan DNS (Do Not Smile) Network ile de bir araya gelme şansı yakalayacak.

Davetlilerin ücretsiz olarak katılabileceği konferans, daha iyi bir sivil toplum iletişimi için Avrupa ve Türkiye’deki deneyimleri paylaşıma açarken, sivil toplum iletişimi ve sosyal iletişim üzerine uluslararası bir temas ve bilgi aktarımına olanak sağlayacak.

Hemzemin’in hedeflerinden biri de, sosyal fayda zemininde yapılan iletişim tasarımının, ticari iletişimden farklarını ortaya koymak ve bu alanın özgünlüğüne dikkat çekmek. Sosyal fayda üretmeye yönelik projeler ve sivil toplum örgütleri için tasarım ve iletişim hizmeti veren Myra Ajans’ın girişimleri ve DNS Network’ün katılımıyla yapılacak konferansın ana destekçisi ise Borusan Holding.

120 izleyicinin katılabileceği ve hazırlık faaliyetleri STK ve sosyal fayda iletişimi alanında çalışan uzmanların oluşturduğu bir çalışma grubu tarafından yürütülen Hemzemin programı kapsamında, sosyal fayda iletişimi konulu bir afiş sergisi açılacak ve konferanstan bir gün önce çeşitli atölyeler yapılacak.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.