Site icon Campaign Türkiye

Heinz’ın yeni reklamı Türkiye’den

150 yılı aşkın geçmişiyle ketçap denildiğinde akla ilk gelen marka olan Heinz, lezzetinin yaratacağı beklenmedik davranışları eğlenceli bir şekilde öyküleştiren yeni kampanyasıyla tüketicilerin karşısına çıktı. İlk kez Türkiye’de çekilen yeni reklam filmi farklı ülkelerde de gösterime girecek.

Dünyanın en büyük yiyecek ve içecek şirketlerinden Kraft Heinz. Dünyanın dört bir yanında Hayata Lezzet, Yemek Yeme Anına Neşe katan Heinz Ketçap için Türkiye’de marka iletişimine start verdi.

150 yılı aşkın geçmişiyle ketçap denildiğinde akla ilk gelen marka olan Heinz için Türkiye’de çekilen ilk reklam filmi gösterime girdi. Bu çok özel marka için, yakın zamanda VML Türkiye adı altında çalışmalarına devam edecek olan Wunderman Thompson Türkiye imzasıyla hazırlanan kampanyanın kreatif platformu yurt dışına da ihraç ediliyor. Eğlenceli bir anlatıma sahip reklam filminin Avrupa, Orta Doğu ve Güney Amerika’da da birçok ülkede farklı zamanlarda yayına girmesi planlanıyor.

İlk kez Heinz deneyen kullanıcıların eğlenceli anlarına ortak olduğumuz kampanyanın ilk reklam filmi bir İtalyan şefin, pizzaya sıkılan ketçaba verdiği tepkiyle başlıyor. Şefin ‘Ne yapıyorsun’ şeklindeki bakışlarına yansıyan tepkisinin ardından, ilk kez denediği bu lezzetten ayrılamadığı bir öykü izliyoruz. O sırada, restoranın önünde kocaman bir sıra… Restoran kapalı… O da ne? Şef, pizzasına ketçap sıkmış afiyetle yiyor; Beklemediğin kadar seveceksin, Dikkatli dene! Devamında farklı öyküler de izleyeceğimiz bu kampanyanın ilk reklam filminin yönetmen koltuğunda Mariano Lemon otururken, filmde Türk oyuncular da rol aldı.

Künye:

Reklamveren: The Kraft Heinz Company Türkiye
Reklamveren Yetkilileri: Steve Chantry, Ayşegül Gürhan, Olena Ryptyk, Andrea Egido, Thiago Rapp
Reklam Ajansı: Wunderman Thompson
Executive Creative Director: Ümit Taşlı
Creative Director: Onur Kutluer
Head of Art: Deniz Şencan
Copywriter: Merve Cansız
Art Director: Ali Eroğlu, Sıla Usta
Client Services Director: Didem Özcıbır
Strategy Director: Beliz Atalay
Account Director: Gizem Özcan
Account Supervisor: Güliz Erkut
Head of Production: Melis Bircan
Sr. Producer: İpek Şeşen Arabacıoğlu
Prodüksiyon Ajansı: Hogarth
Head of Production : Simten Çelebi Account Director: Damla Öktem
Sr.Producer : Kemal Yılmaz Senior Account Manager: Beril Güzeloğlu
Management Trainee: Zeynep Çelik

Exit mobile version