Site icon Campaign Türkiye

Heinz markaya olan ‘mantık dışı sevgiyi’ kutluyor

Heinz gerçek olaylardan esinlenerek, insanların markaya duydukları “mantık dışı sevgiyi” kutlayan küresel bir platform başlattı. Bu, markanın 150 yıllık tarihinde ilk kez Heinz’ın tek bir yaratıcı strateji altında birleştiği an.

Wieden & Kennedy New York tarafından yaratılan “It must be Heinz”; marka hakkında sosyal medyadan, gazete makalelerinden ve kulaktan kulağa yayılan hayran hikayelerine dayanıyor.
Kısa hikaye tarzındaki beş reklam, insanların Heinz’a olan bağlılıklarını ifade ettikleri garip ve bazen sosyal olarak kabul edilemeyen yollardan bazılarını gözler önüne seriyor.
30 saniyelik reklam, şık bir restoranda bir bifteğin üzerine biraz ketçap dökmekten Heinz dövmesi yaptırmaya kadar Heinz’ın önemli rol oynadığı anların birleşiminden oluşuyor.Diğer reklamlar, bir suşi restoranına bir şişe sos getirmek ve buzdolabında Heinz olmadığı için sevgiliden ayrılmayı düşünmek gibi hikayeleri barındırıyor.
The Kraft Heinz Company Kuzey Amerika Bölgesi CFO’su Diana Frost: “Markayı tek bir küresel marka platformu altında birleştirmeye çalışırken, tüketicilerimizin dünyasına girdik ve hepsinin tek bir şeyi paylaştığını gördük: Heinz ürünleri için yaptıkları mantıksız şeyler.
Tüketicilerimize kitlenmiş bir marka olarak, ‘It must be Heinz’ı yarattık, hayranlarımız bizim ilham perilerimiz.” dedi.

Kraft Heinz’ın iddiasına göre bugüne kadarki en büyük medya yatırımı olan kampanya; TV, çevrim içi video, sinema, sosyal medya ve açıkhava mecralarda yayınlanacak.

“It must be Heinz” İngiltere, ABD ve Kanada’da yayında olacak ve önümüzdeki altı ay içinde diğer pazarlara da yayılacak.

The Kraft Heinz Company’nin Uluslararası Bölge Büyüme Sorumlusu Cristina Kenz şunları ekledi: “Hayranlarımız Heinz ürünleri için mantıksız şeyler yapabilirler ancak hissiyat karşılıklı; onlar kadar biz de ürünlerimize takıntılıyız ve dünyayla paylaşmak için sabırsızlanıyoruz.
Bu mantık dışı aşk aynı zamanda, içgörüye dayalı yenilikler ve orijinal marka deneyimleriyle tüketicilerimizi şaşırtmak ve onları memnun etmek için kültürün hızında hareket ettiğimiz Kraft Heinz’da daha büyük bir dönüşümü de tetikliyor.”

Künye
Yönetmen: Camille Summers-Valli
Prodüksiyon Şirketi: Love Song
Yaratıcı Ajans: Wieden & Kennedy New York
Reklam Yazarı: Mikayla Dumas
Sanat Yönetmeni: Nikki Vandervelde

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK

Exit mobile version