artwork

Heinz kullanan restoranlar ödüllendiriliyor

6 ay önce

0

Heinz hayranları restoranlara hangi marka ketçap kullanacaklarını söylüyor, halihazırda kullananlara da ek bahşiş veriyor.

‘Tip for Heinz’, Amerikan halkını Heinz’e 1 dolarlık bir bahşiş eklemeye, fişin bir fotoğrafını çekmeye ve bunu #TipforHeinz ve #sweepstakes hashtag’iyle Instagram’a yüklemeye veya www.tipforheinz.com’a göndermeye çağırıyor.

Heinz 30 Kasım’da başlayıp 21 Aralık’a kadar sürecek olan kampanya sırasında bağışlamak için 125.000 dolar ayırdı. Heinz, ketçaplarını Heinz ile değiştiren ilk 10 restorana bir yıllık ketçap tedarik edecek.

Kampanya her dört Kuzey Amerikalı’dan üçünün dışarıda yemek yerken Heinz Ketçap’ı tercih ettiği, ancak mevcut olmadığı durumda ise yarısının kendilerini güçsüz hissettiklerini ortaya çıkaran bir ankete dayanıyordu.

Heinz Kıdemli Marka Müdürü Jacqueline Chao şunları söyledi: “Lezzetli yiyecekleri düşük kaliteli ketçaplarla eşleştirme günleri geride kaldı. Restoranların sunduğu çeşnilerden daha fazlasını talep eden Amerikalılar’ı destekliyoruz ve ‘Tip for Heinz’, tercih ettikleri ketçap için hayranların sesini yükseltmeyi amaçlıyor.”

Kampanyayı tanıtmak için Heinz, Times Meydanı’nda ve Chicago’daki reklam panolarında 35 saniyelik bir videonun yanı sıra açıkhava (OOH) reklamlar yayınladı.

Künye

Ortak ve Yönetici Yaratıcı Yönetmenler: Bianca Guimaraes, Kevin Mulroy

Yaratıcı Yönetmenler: Raphael Franzini, Rafael Beretta Calvo

Kıdemli Yapımcı: Coleman Sweeney

Strateji Başkanı: Jeff McCrory

Grup Strateji Direktörü: Nimisha Jain

Başkan: Kerry McKibbin

Grup Müşteri Direktörü: Alison Whisenant

Müşteri Yöneticisi: Amanda Chau

Medya Ajansı: Starcom Publicis 57

Prodüksiyon: Mischief @ No Fixed Address

Sosyal Medya ve PR: Kitchen

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: The Drum

Senin için
Tümünü göster
TikTok, reklamverenleri eğlendirerek eğitiyor

TikTok, “nasıl yapılır” videolarıyla reklamverenlere platformun nasıl kullanılacağını gösteriyor...