Site icon Campaign Türkiye

Heinz, Fortnite’ta toprak sağlığı için farkındalık yaratıyor

Heinz en son güç oyununu Fortnite‘ta yapıyor ve gerçek bir temel soruna, yani dünyanın azalan toprak sağlığına ışık tutmayı amaçlıyor.

Heinz, farkındalığı artırmak ve oyuncuları küresel gıda sistemlerimizde sağlıklı toprağın kritik önemi konusunda eğitmek için oyun odaklı ajans Druid Gaming ile iş birliği halinde “SOS domatesler” kampanyasını başlatıyor.

Yaratıcı ajans GUT São Paulo tarafından hazırlanan kampanya; kazanılan, ödenmiş ve sahip olunan kanalları kullanarak 360 derecelik bir pazarlama planı başlatacak. Ayrıca en çok takip edilen Twitch içerik oluşturucularından bazılarının, tüketici lansman tarihinden önce bir oyun önizlemesini ortaya çıkaracağı tanıtım aşamasını da içerecek.

Dünyadaki gıdanın %95’inin doğrudan veya dolaylı olarak toprakta üretildiği tahmin ediliyor ancak çevre uzmanları, toprakların mevcut durumda risk altında olduğu ve önlem alınmazsa bir nesil içinde yok olabileceği konusunda uyarıda bulunuyor.

Hızla daralan bir güvenli bölge, oyundaki Fortnite adasında yer alacak ve toprak sağlığının hızla düşme oranını aktaracak. Oyuncular ayrıca Fortnite Battle Royale ve Zero Build’tekinden %33 daha hızlı olacak olan oyun içi bir fırtınadan kaçmakla görevlendirilecek.

Ada içindeki bir oyun içi harita da Heinz’ın domates yetiştirme süreçlerini yeniden yaratmaya çalışacak, markanın sürdürülebilir ve yenileyici uygulamalar konusundaki girişimlerini gösterecek. Oyuncular, bebek domates tohumlarının tarlalara nakledilmeden ve olgun domateslere dönüştürülmeden önce ilk yetiştirildiği seralarda yolculuklarına başlayabilir.

Fazladan 13,5 milyon metrekarelik toprağı koruma taahhüdünde bulunan Heinz, oyuncu deneyiminin bu sayede gerçek dünya üzerinde olumlu bir etki yaratmasını da umuyor.

Heinz Baş Büyüme ve Sürdürülebilirlik Sorumlusu Cristina Kenz: “Bu taahhüt sayesinde yalnızca benzersiz domateslerimizi beslemekle kalmayacak, aynı zamanda karbon depolamaya yardımcı olma potansiyeline sahip daha iyi topraklar inşa edeceğiz. Bu, 2050 yılına kadar net sıfır karbon emisyonu hedefimizde başarıya ulaşmak için önemli bir aşama.” dedi.

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK

Exit mobile version