Head&Shoulders, Twitter Amplify özelliğini kullandı

Head&Shoulders, Twitter Amplify özelliğini Türkiye’de ilk kullanan marka oldu. Basketbol etrafında iletişimini kurgulayan Head&Shoulders Türkiye, Euroleague ile yaptığı iş birliği sayesinde, yayın hakları Lig TV’de olan Final Four maçlarının önemli pozisyonlarını, eş zamanlı olarak Türkiye’deki basketbolseverlerle Twitter üzerinden paylaştı!

Twitter’ın yayıncı ve reklam verenleri bir araya getiren ürünü Amplify, stratejik anlaşma çerçevesinde video içeriklere pre-roll reklam modeli uygulaması yapmaya imkan sağlıyor. Yayıncı hesaplar TV ile eş zamanlı olarak içeriklerini paylaşırken, reklamverenler de bu içeriklere sponsor olarak hem daha çok kişiye ulaşma  hem de kullanıcıların Twitter akışlarında içeriğin bir parçası olarak yer alma şansı yakalıyor.

ABD’de NBA gibi büyük spor etkinlikleri ve TV kanalları ile gerçekleşen anlaşmalar ile hayata geçirilen bu özellik Türkiye’de de ilk kez Head&Shoulders-Euroleague iş birliği ile Final Four döneminde gerçekleştirildi. Yayın hakkı elinde bulunan (Euroleague) kuruluşu tarafından paylaşılan tweetlere reklam desteği veren Head&Shoulders Türkiye aynı zamanda bu videoların önünde yer alan pre-roll videosu ile Türkiye’de medya kullanımı anlamında bir ilke imza attı.

Basketbol etrafında iletişimi sahiplenen Head&Shoulders Türkiye, Bu anlaşma özelinde, Final Four maçlarıyla eş zamanlı olarak Euroleague tarafından önerilen içeriklerin marka mesajına uygun hale getirilmesini ve global ölçekte İngilizce yayın yapan Euroleague resmi hesabından Türkçe ve Türkiye hedeflemeli olarak paylaşılmasını sağladı.

Marka mesajı olan #KazanmakKafadaBaşlar ve markanının resmi Twitter hesabı @HeadShouldersTR tüm içeriklerde yer aldı. Ayrıca, paylaşılan tüm videolar 3 saniyelik “Head&Shoulders Sunar” pre-roll’unu kapsadı.

3 gün süren kampanya boyunca Euroleague resmi hesabının dijital içeriklerini yöneten ekip, maçlardan en önemli pozisyonları yayına paralel bir şekilde sistem üzerinden hesaplarına tanımladı.  Bu içerikler, basketbol etrafında kurgulanan takipçi, ilgi alanı ve anahtar kelime hedeflemeleri kullanılarak, Head&Shoulders sponsorluğunda ilgili kullanıcılara ulaştırıldı.

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.