Head&Shoulders gençleri öz güvenli olmaya çağırıyor

Serenay Sarıkaya Head&Shoulders‘ın gençleri kalıpları kırmaya davet eden yeni reklam filmi için yeniden kamera karşısında.

2017’den beri Head&Shoulders’ın marka elçisi olan Serenay Sarıkaya, Derma Pure formülü içeren şampuanları ve koleksiyona eklenen yepyeni saç kremleri için çekilen reklam filminde, öz güven ile önüne çıkan tüm engelleri aşarak “Kalıpları Kır” mesajı verdi.

Reklam filminin ana mesajı olan “Kalıpları Kır” mottosu, Türkiye’de gençlerin önemli ölçüde öz güven sorunu yaşadığını gösteren araştırma sonuçları doğrultusunda ortaya çıktı. Gençlerdeki bu özgüven eksikliğinin nedenlerinden biri dış görünüşlerinden emin olamamak. Türkiye’de gençlerin %69,2’si dış görünüşlerinin sosyal hayatlarındaki insanların kendileri hakkındaki düşüncelerinde etkili olduğunu düşünüyor. %87’si ise dış görünüşleri yüzünden yargılandıklarını düşünüyor. Ayrıca İngiltere, İspanya, Türkiye ve Almanya’da 2500 kişi ile gerçekleştirilen bir ankete göre; saç ve saç derisi, kadınlar ve erkeklerin görünümü üzerinde büyük rol oynuyor. Ankete katılanların %77’si saçların iyi görünmesinin kendine güven hissine büyük ölçüde katkı sağladığını belirtiyor.

Tüm bu sonuçlardan yola çıkan Head&Shoulders, yeni reklam filminde, insanların etraflarını saran kalıplaşmış düşüncelerden kurtulduklarında, kendilerine ve potansiyellerine güvendiklerinde, asla pes etmeden mücadele ettiklerinde başarılı olabilecekleri mesajını veriyor. Serenay Sarıkaya, kendine olan güveni, yoğun çalışma temposuna rağmen işini daha iyi yapabilmek için sarf ettiği çaba ile örnek olurken, gençlerin başarılı olma yolunda gereken adımları atabilmeleri, sahip oldukları enerjiyi kullanabilmeleri ve hayallerini gerçekleştirmeleri için ilham vermeye devam ediyor.

Reklam filminde kullanılan hareketli ‘King is born’ isimli parça ise Amerikalı müzisyen Aloe Blacc tarafından seslendiriliyor.

Künye

Reklamveren: Head&Shoulders
Reklam Ajansı: Voden Leo Burnett
Reklamveren Temsilcisi: Damla Uygur, Burcu Teberik, Gonca İlkmen
Ajans Başkan Yardımcısı: Birçim Öztaşkın
Yaratıcı Ekip: Gökhan Atasoy, Ersin Pekin, Hazel Eren, Alper Bayram, Özlem Özdemir, Tuan Baykut, Tuğçe Türkmen
Müşteri İlişkileri: Elif Olcaytu, İhya Selim, Derin Doğru
Ajans Prodüktörü: Sevinç Metuçin Öktem, Hikmet Helvacı
Prodüksiyon Şirketi: Plus Yapım
Yönetmen: Yasmina Solanes
Görüntü Yönetmeni: Pablo Hernandez
Müzik: King is born (Aloe Blacc)
Saç: İbrahim Zengin
Makyaj: Hakan Kültür
Stylist: Rutkay Öziş
Kareograf: Can Tunalı

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.