artwork

HD İskender’den Ramazan ayına özel reklam filmi

1 ay önce

0

Yaklaşık 30 yıldır geleneksel iskender lezzetini misafirleriyle  buluşturan HD İskender, Ramazan ayına özel olarak hazırladığı reklam filminde bizi birleştiren lezzet sofrasını hazırladı.  

Birlikteliğin,  beraberliğin , dostluğun ve mutluluğun işlendiği Ramazan sofrası temasıyla hazırlanan reklam filminin başrolünde ise HD İskender lezzetleri yer alıyor.

1995 yılından bu yana geleneksel iskender lezzetini misfirlerine restoran konseptiyle sunan HD İskender, Ramazan ayına özel olarak hazırladığı reklam filminde bizi birleştiren lezzet dolu Ramazan sofralarının  birlik, beraberlik, dostluk,  ve paylaşma değerlerini sahipleniyor.

‘HD İskender’le Hayırlı Ramazanlar’ mesajıyla son bulan reklam filminde, Türk mutfağının asırlık lezzeti iskender ve HD İskender restoranlarında sunulan lezzetler yer alırken Ramazan ayının herkeste oluşturduğu ortak duygular ve değerler aynı sofrada işleniyor. 

HD iskender pazarlama müdürü Melis Özhan ile markanın ve kampanyanın hikayesini konuştuk:

Campaign Türkiye: HD İskender’in Ramazan ayına özel hazırladığı reklam filminden bahseder misiniz?

Melis Özhan 1995 yılında açtığımız ilk restorandan bu yana sofraların birlikte güzelleştiğine, paylaştıkça çoğaldığına, aileyle ya da dostlarla yenen bir yemeğin en güzel yemek olduğuna inanıyoruz. Özetle, hali hazırda sahip olduğumuz bu değerleri bu yıl Ramazan ayına özel olarak hazırladığımız reklam filmimizde tüketiciyle buluşturduk. Aslında HD İskender’de Ramazan ayı olsun ya da olmasın birlik, beraberlik, paylaşma duygularıyla harmanlanmış mutlu sofralar her zaman önceliğimiz. Reklam filmimizde de hepimiz için kıymetli olan sevgi, dostluk, birlik, mutluluk, dayanışma ve paylaşma ögelerini işledik. Ramazan ayıyla birlikte hepimizin çok daha yoğun yaşadığı bu duyguları reklam filmimizle duyurmak, Ramazan sofraları için restoranlarımızın doğru bir adres olduğunu göstermek istedik.

Melis Özhan

Campaign Türkiye: 30 yıllık tecrübeye sahip bir marka olarak böylesine özel zamanlar sizler için ne ifade ediyor?

Melis Özhan Yaklaşık 30 yıldır dışarıda yemek yeme deneyimini ulaşılabilir kılmaya, restoranlarımıza gelen her misafirimize en kaliteli ürünlerle hazırlanmış iskenderi en nitelikli şekilde sunmaya ve bulunduğumuz her pazarda Türk mutfağının lider temsilcisi olmaya odaklandık. 

Biz misafirperver bir toplumuz. Misafiri karşılamayı, ağırlamayı, yedirmeyi içirmeyi çok severiz. Yemeğin sadece doymak için değil, hayattan zevk almak için yendiğine inanırız. Yemek için hazırlanan sofralarda paylaşımların olduğunu, yemek yemenin sosyalleşme ihtiyacına da cevap verdiğini biliyoruz. Dolayısıyla iskender gibi geleneksel bir lezzetimizi restoranlarımızda hakkıyla sunuyoruz. Misafirlerimizin bize güvendiğini biliyoruz ve yaşadıkları deneyimden memnun olarak restoranlarımızdan ayrılmaları önceliğimiz. 

Campaign Türkiye: Ramazan Ayı’nda müşterilerinizi neler bekliyor?

Melis Özhan Her zaman olduğu gibi ulaşılabilir fiyat politikamız Ramazan ayında da devam ediyor. Bunu yalnızca pazarlama, iletişim ya da kampanya olarak değil, yüz yıllardır Türk mutfağının göz bebeği olan bir yemeği Ramazan ayında daha fazla kişinin deneyimlemesi için sorumluluğumuz olarak görüyoruz. Bu yıl da Ramazan ayına özel menümüz bulunuyor. Amacımız aileyle, dostlarla ya da kalabalık oturulan iftar sofralarını HD İskender lezzetiyle taçlandırmak. Ramazan ayında daha çok hissedilen birlik, beraberlik, paylaşma ve mutluluk gibi duyguların restoranlarımızda yaşanmasını istiyoruz. 

Bir duygunun, bir anın, bir kişinin markası olmak için değerlerimizle markamızı ileriye taşıyoruz. Geleneksel, bildiğimiz ve ait hissettiğimiz doyurucu bir lezzet olan iskenderi, yüzde 100 dana etinden, hijyenik mutfağını görebildiğin şeffaflıkta güvenilir bir şekilde sofra ile buluşturuyoruz. Güler yüzlü çalışanlarımız, değerli hissettiren, konfor sunan misafirperver tavrımızı lezzetli iskender ile birleştirerek her anlamda doyurucu bir deneyim yaşatıyoruz.

Şu anda 92 restoranımız var ve bu yıl içerisinde 13 yeni restoran daha açmayı planlıyoruz. Türkiye’nin yanı sıra gelecek senelerde yurtdışında da büyümeyi hedefliyoruz. Bizi birleştiren lezzet yolculuğu hikayesinin çıkış noktası olan değerlerimizden yola çıkarak pazarlama yatırımlarına devam edeceğiz. 2024 itibarıyla misafirlerimizle daha çok temas kuracak, memnuniyet odaklı pazarlama stratejimiz doğrultusunda çalışacağız. 

Künye:

Reklamveren: HD İskender

Reklamveren Yetkilileri: Ebru Melis Özhan, Seda Bursa

Reklam Ajansı: Tatbiki İstanbul

Danışman Kreatif Direktör: Moshe Aelyon

Prodüksiyon Şirketi: Pre Produksiyon

Yönetmen: Onur Işıksalan

Medya Satın Alma Ajansı: Speed Medya