artwork

Hayvanat bahçesi gergedanlar için gazete ilanı verdi

6 yıl önce

0

Dublin Hayvanat Bahçesi gergedanlar için gazete ilanı vererek ‘doğum/ölüm’ haberleri sayfasını vahşi gergedanların neslinin hızla tükendiğine dikkat çekmek için kullandı.

The Irish Sun gazetesinde çıkan kampanyanın esin kaynağı, İrlanda hayvanat bahçesinde dünyaya gelen Chaka isimli gergedan. Yeni doğan gergedanın özellikleri doğum sayfasındaki tek içerikken, yan taraftaki ölüm sayfasında yasa dışı kaçak avcılığın neden olduğu gergedan ölümlerinin ayrıntılarına yer verilmiş.

Rothco ajansı, kampanyayı sadece Dublin Hayvanat Bahçesinin korunması için değil, aynı zamanda farkındalık yaratmanın “güçlü bir gücü” olarak tasarladığını söylüyor.

Rothco’nun yönetici kreatif direktörü Alan Kelly, “En eski reklam mecrası olan baskının bile okuyucuları şaşırttırabileceğini ve keyif verebileceğini bilmek harika” dedi. “Bizim ‘doğum/ölüm’ sayfası projemiz dünyanın her yerindeki gergedan nüfusunun başına gelenleri görmezden gelmeden, gergedanların doğumunu kutlamak için mükemmel bir yol gibi görünüyordu.

Senin için
Tümünü göster
Barilla’dan Sevgililer Günü İçin Romantik Bir Dokunuş

Barilla ile Sevgililer Günü: Makarna ile Sevgiyi İfade Etmek...

Happy People Project üst üste ikinci sene Super Bowl’da

Happy People Project imzalı reklam filmi iki senedir dünyanın en...

Disney’den Epic Games’e 1,5 milyar dolar yatırım

Eğlence endüstrisinin en büyük şirketlerinden Walt Disney, video oyunu geliştiricisi...