artwork

Haymarket Group’tan Lord Heseltine emekli oluyor

1 yıl önce

0

Lord Heseltine, 1957’de Haymarket Group’u kurduktan 65 yıl sonra, yönetim kurulu başkanlığı görevinden emekli olacak. Rupert Heseltine görevi devralacak.

Gelecek yıl 90. doğum gününden önce görevi bırakıyor ancak yönetim kurulunda direktör olarak kalacak.
Oğlu Rupert Heseltine, üç ana yan kuruluşun holding şirketi olarak faaliyet gösteren Haymarket Group Limited’in başkanlığını devralıyor.
Rupert Heseltine, 2001’den beri ana şirketin direktörlüğünü yapıyor ve 2010’un başında Haymarket Media Group’un başkanlığını babasından devraldı. Heseltine ailesi, Haymarket Group LTD.’in %100’üne sahip.

Şirket, değişikliklerin bir parçası olarak yönetim kurulunu yeniliyor. Haymarket’e ilk kez 1968’de finans direktörü olarak katılan ve 2005’ten beri bağımsız yönetim kurulu üyesi olan David Fraser ve 1997’den beri bağımsız yönetim kurulu üyesi olan Lord Levene görevini bırakıyor.

Royal Horticultural Society’nin eski genel müdürü Sue Biggs, bağımsız yönetim kurulu üyesi olarak; eski hükümet bakanı Sam Gyimah ise kurula danışman olarak katılıyor.
Michael Heseltine, Clive Labovitch ile birlikte ilk olarak 1957’de kurduğunda aslında şirket, Mezunlar için Fırsatlar Regberi’ni yayınlayan Cornmarket Press olarak biliniyordu.

Şirketin dergileri genişledi ve 1964’te Haymarket olarak yeniden markalaştı. 1964’te Management Today, 1968’de Campaign, 1973’te WhatCar?, 2002’de Third Sector ve diğer birçok markayı satın almasının yanı sıra son yıllarda medikal ve otomobil sektörüne odaklanmaya başladı.
Heseltine, 1966’da Muhafazakar Milletvekili olduktan sonra Haymarket’te kalmaya devam etti ancak 1995’ten 1997’ye kadar başbakan yardımcısı olduğu dönemde yürütme sorumluluklarından geri adım attı.

Lord Heseltine, Levene ve Fraser’a katkılarından dolayı saygılarını sundu; Higgs ile Gyimah’a Haymarket Group’taki yeni rolleri için kutladı. “Yıllar boyunca kurula muazzam katkılarından dolayı Peter ve David’e teşekkür etmek istiyorum. David ve Peter’ın görev süresi boyunca, Haymarket’in geleneksel bir basılı yayıncıdan bugünkü medya, veri ve bilgi şirketine evrilişini izledik. Her ikisi de bu noktada önemli bir rol oynadı.

Gelenek, oğlumun kılavuzluğunda devam edecek; şirketin genel müdürü Kevin Costello ve bugün istihdam edilen olağanüstü yetenekli ekibi yönlendirecek.
Sue Biggs’in atandığını görmekten ve Sam Gyimah’ı işe almaktan büyük memnuniyet duyuyorum. Birlikte Haymarket’in gelecekteki küresel büyüme hedeflerine ulaşmamıza yardımcı olmada zengin bir finansal, ticari ve ESG [çevresel, sosyal ve yönetişim] deneyimi getiriyorlar.” dedi.

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK

Senin için
Tümünü göster
Campaign Global Agency of the Year Türkiye’den kısa listeye kalanlar

Aralarında TBWA/İstanbul’un da olduğu ajansların ve kişilerin listesi açıklandı...